Tabipler Birliği ama Türk mü?

Siz TTB’yi hiç sağlıkla ilgili kitleleri harekete geçiren bir açıklama yaparken gördünüz mü? Bir hastalığa “şifa bulduk” açıklaması yaparken gördünüz mü? Yok! Onların amacı doktorlar değil, sağlık değil, bilim değil; onların amacı Kanal İstanbul’u yaptırmamak...

Türkiye’nin doktorları dünya kalitesinde bir donanıma sahip ve şu anda Avrupa’yı geçmiş durumdalar! Türkiye’nin sağlık sistemi Fransa’dan Almanya’ya, İngiltere’den Asya ülkelerine kadar model alınacak seviyeye ulaştı. Memleketine hizmet eden, vatandaşının sıhhati için özellikle Koronavirüs sürecinde fedakârca mücadele eden doktorlarımızı ve onların birliklerini desteklememek mümkün mü?

Doktorlarımızı seviyoruz ama güya doktorları temsil ettiği düşünülen Türk(!) Tabipler Birliği’ni ülkemize karşı yaptıkları gayr-ı milli açıklamalardan dolayı sevmiyoruz!

Türk Tabipleri Birliği (TTB) “tek yetkili” kuruluş! Özel hastanelerde çalışan doktorlar buradan “izin almadan” görev yapamıyor. Yıllarca eğitim görmüş doktor illa buradan izin alacak, aidat ödeyecek! Peki, TTB bu doktorlara ne gibi meslek gelişimi katkısı yapıyor? Hiç! LGBT’den tutun TSK karşıtlığına kadar her gayr-ı milli açıklamayı yapıyorlar ve bunu sanki tüm doktorlar böyle düşünüyormuş gibi veriyorlar! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Murat 124’e neden Hacı dendi? 19 Ekim 2020 | 1.134 Okunma Mahalle yanarken saçını tarayanlar! 12 Ekim 2020 | 633 Okunma Yeni dünya sistemi olarak Türkiye modeli 05 Ekim 2020 | 90 Okunma Tabipler Birliği ama Türk mü? 28 Eylül 2020 | 242 Okunma Ankara’nın amacı savaş mı diplomasi mi? 21 Eylül 2020 | 115 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar