Süleyman Soylu kimin ayağını kırdı?

Masum bebekleri gözünü kırpmadan öldüren kanlı katilleri savunurcasına “uluslararası hukuk ihlalleri” diye döşenenler kendilerini evrensel insan hakları savunucusu birer entelektüel zannediyor. İşte o...

Masum bebekleri gözünü kırpmadan öldüren kanlı katilleri savunurcasına “uluslararası hukuk ihlalleri” diye döşenenler kendilerini evrensel insan hakları savunucusu birer entelektüel zannediyor. İşte o entelektüeller(!) daha çok insan öldürme hakkı elde etmek için “açlık grevi” yapıyorlar. Birileri de “vah zavallılar, grevde 30. gün” diye algı yönetiminin dibine vuruyor!

Savaşın olduğu yerde uygulanacak hukuk “şehir hayatının medeni hukuku” değil, savaş hukukudur. Bunun da kendi içinde “insani kıstasları” vardır. Bizim hukukumuz işkenceyi ve sivillere saldırıyı mazur göstermez ki zaten emniyet güçlerimiz bu hususa riayet ediyor. Bunun izahını ve savunmasını yapmak bile abesle iştigaldir. 

Uluslararası hukuka gelince! Siz ABD’nin ve Avrupa’nın “Uluslararası İnsanî Hukuku” olduğuna hâlâ inanıyor musunuz? Buna inananlar lütfen yazının devamını okuma zahmetine girişmesin!

Birileri son zamanlarda Süleyman Soylu’yu münferit vakalar sebebiyle eleştiriyor. Neymiş; “Ayaklarını kırın” demiş! Bunu “insan haklarına aykırı” bulan sözde hümanist(!) zevat oturduğu yerden ahkâm kesiyor! Oysa bu sözlerin kimler için söylendiğini bal gibi de biliyorlar. 

Süleyman Soylu ne diyor: “Kimse insanlarımızı ve gelecek nesillerimizi zehirleyemez. Uyuşturucu satıcısını gören güvenlik görevlisi ne yaparsa yapsın sorumluluğu bana ait. Bir uyuşturucu satıcısı gördükleri zaman onun ayağını kırmayan polis görevini yapmamış demektir.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adını koymuyoruz ama bir devrimin içindeyiz 15 Temmuz 2019 | 1.873 Okunma Kabine değişikliği ve Ankara 08 Temmuz 2019 | 3.388 Okunma Japonya G-20’den notlar 01 Temmuz 2019 | 1.763 Okunma Otel lobilerinde peşkeş çekilenler! 24 Haziran 2019 | 3.325 Okunma Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.810 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar