Seçimden 24 saat evvelki imtihanı geçtik mi?

24 Haziran, saat 00:53… Yazıya sandıkların kapanmasına 16 saat kala başladım. Hali ile şu an henüz açılan bir sandık da yok! Gece var, kıyamete kadar da var olacak zaten! Mevzu gece veya gündüz değil...

24 Haziran, saat 00:53… Yazıya sandıkların kapanmasına 16 saat kala başladım. Hali ile şu an henüz açılan bir sandık da yok! Gece var, kıyamete kadar da var olacak zaten! Mevzu gece veya gündüz değil, yaşadığımız günleri nerelere harcadık, harcıyoruz! Siz yazıyı okuduğunuzda sonuçlar çoktan belli olacak. Şimdi ya birileri şükür secdesindedir yahut başka birileri kadeh kaldırıyordur!

Ben şükür secdesini tercih ediyorum, şükür secdesini tercih edenlerden yanayım!

Geçen haftaki yazımın son bölümü şöyle idi:

“Neye layıksak öyle yönetileceğiz! Haftaya bugün seçim sonuçları çoktan belli olacak. Benim kaygım yok! Madem söz milletin, işte mühür de elimizde! Zillete layıksak, yapanlara değil yıkanlara layıksak, ülkeyi dış güçlere peşkeş çekenlere layıksak yapacak bir şey yok! Ancak zafere layıksak, yıkana değil yapana, ülkemizi dünya liderlerinden yapmaya, mazlumların sığınağı olmaya ve onu ayağa kaldırmaya, güzel bir refaha layıksak işte o vakit yapacak çok şey var! Allah ülkemize daima hayırlı olanı nasip eylesin, kendisinden başkasına el açtırmasın, milletimizin her bir ferdine feraset, aydınlık, gönül ferahlığı, cömertlik nasip eylesin!”

İmtihan “neticeye” bakar; güzel iken çirkinleşenler, çirkin iken hidayet nasip olanlar; hülasa hayat artı ve eksi kutuplar arasında akar gider. Yaşananlar kadar yolun sonunda aldığınız tavır da önemli!

Yaşadığımız her zerre birer imtihan iken seçim sonuçları ve aldığımız tavır bu imtihanların bir parçası değil mi? Ülkeye yönetici seçerken hâlâ tarafsızlıktan dem vuranların üstten bakışlı, herkese ders verici, yılışık ve kibirli yüzlerini sevmiyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.725 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.460 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar