Recep İvedik 6’ya gitmeyeceğim

Meselemiz sinema filmleri değil! Dikkat edin; Avrupa’daki polisler ülkelerinde yaşayan Türkleri bazı olaylarda PKK sempatizanlarının taşlı sopalı saldırılarından tam olarak koruyamıyor. O PKK’lılar bugün...

Meselemiz sinema filmleri değil! Dikkat edin; Avrupa’daki polisler ülkelerinde yaşayan Türkleri bazı olaylarda PKK sempatizanlarının taşlı sopalı saldırılarından tam olarak koruyamıyor. O PKK’lılar bugün Türklere saldırırken sert tedbirlerle engel olmazsanız yarın Avrupa şehirlerinde sokaklar molotofla yanar! Köpeğine sahip çık Avrupa! İtine sahip çık Almanya, Fransa, İsveç! Beslediklerinize itina ile sahip çıkın, yoksa sizi de ısırırlar!

Bugün bizler Amerika’dan gelen bir mektubu konuşuyor olsak da bir gün onlar Türkiye’nin kendilerine gönderdiği mektubu konuşacak! Önceki yüzyılda Avrupa’nın gündemi İstanbul’dan belirleniyordu; yine olacak üstelik daha sağlam!

O günlerin ışığı Barış Pınarı Harekâtı ile gözüktü! Bazı mevzularda ortaya çıkan sözüm ona sanatçılar bu kez sustular; hem de millet tek yürek olmuşken! Esas milli takım sahada, neden sus pus oluyorsunuz?

Tamam, insanlara zorla “destek mesajı” attıracak halimiz yok! Onlar operasyona çıkan Mehmet’imize, Ali’mize, Mustafa’mıza destek mesajı atmıyorsa biz de onların filmine, konserine gitmeyiz; en azından ben gitmem!

Cem Yılmaz’ın önceki filmi ilk 3 günde 1 milyon 331 bin kişi tarafından izlenirken, son filmi 276 bin kişi tarafından izlendi! Yani gişede çakıldı! Millete sırtını dönenlere millet de sırtını döndü!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
2023 ve uluslararası antlaşmaların geçerliliği! 16 Aralık 2019 | 2.092 Okunma Dershaneme dokunma; şimdi de üniversiteme dokunma! 09 Aralık 2019 | 2.711 Okunma Ekrem İmamoğlu’nu bir salın gitsin! 02 Aralık 2019 | 4.964 Okunma CHP Genel Başkanı Muharrem İnce ne diyor? 25 Kasım 2019 | 2.307 Okunma Heval sen söyle, Türkiye Kürt mü katlediyor? 18 Kasım 2019 | 2.175 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar