Papaz Brunson, FETÖ ile takas edilemez!

Brunson’un yargılanma sebebi Fetullah Gülen’le onu takas etmek değil! Papaz Brunson ile FETÖ karşılaştırılamaz; çünkü biri diğerine göre masum değildir, ülkemize karşı suç işleyen...

Brunson’un yargılanma sebebi Fetullah Gülen’le onu takas etmek değil! Papaz Brunson ile FETÖ karşılaştırılamaz; çünkü biri diğerine göre masum değildir, ülkemize karşı suç işleyen görece eşitlerdir. Hal böyleyken biri diğerinin alternatifi olmadığı gibi bunlardan biri Türkiye’nin adamı da değil! Takasta iki taraf vardır ve değişim tarafları memnun eder. İlla bir değişim olacaksa Amerika ajanlık faaliyetini kabul ederek bunlardan birini “resmen” vermelidir. Daha net yazalım: Ajanlık faaliyetlerini kabul eden ABD FETÖ’yü “resmen” verip, Papaz Brunson’u da “resmen” istemelidir. Burada son karar verici Türkiye’dir.

Hukukî olarak gereken FETÖ’nün iadesi fakat ABD, kendi içindeki ajanı yine kendi eliyle teslim eder mi? Bunu geçtik. Peki, Brunson ABD’nin mevcut yönetimini neden bu kadar ayağa kaldırdı?

“EVANJELİST BRUNSON 

NEDEN ÖNEMLİ?”

Başkan Trump ve Yardımcısı Mike Pence’in iktidara gelmesinde Evanjelistlerin büyük payı var. Zira Evanjelist Papaz Brunson 2 yıl daha iade edilmezse “Amerika seçmenine göre” Trump iktidardan düşer!

Yani Trump’ın geleceği Türkiye’nin elinde; Amerika seçmeni bunu böyle görüyor. Kısa vadede avantajlı taraf ABD, ancak uzun vadede avantaj Türkiye’nin elinde! Ajanlık yapan biri var ortada ve Türkiye buna göz yummadı. ABD’nin yegâne avantajı ise bastığı “kâğıt paralarla” tüm köşeleri çevirmiş olması, lakin dünya sadece bununla yönetilemez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pakistan’dan ülkemize bakarken 17 Şubat 2020 | 269 Okunma Soğuk darbe girişimleri devam ediyor! 10 Şubat 2020 | 2.299 Okunma Ekrem İmamoğlu’nu parlatıyor muyuz? 03 Şubat 2020 | 2.454 Okunma Deprem, Ekrem, Akşener, Cem Yılmaz, Merkel, Babil! 27 Ocak 2020 | 4.214 Okunma “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” filmini izledim 20 Ocak 2020 | 2.435 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar