Özhaseki’nin Ankara’da seçim kazanma potansiyeli

1980 darbesinden sonra.. Şehrin varoşları kar altındadır ve kimse garibanların yüzüne bakmamaktadır. Soğukta yakacak kömürü olmayanlar vardır… O kar altındaki varoşlar için ilk aşevi faaliyetlerini...

1980 darbesinden sonra.. Şehrin varoşları kar altındadır ve kimse garibanların yüzüne bakmamaktadır. Soğukta yakacak kömürü olmayanlar vardır… O kar altındaki varoşlar için ilk aşevi faaliyetlerini başlatan, fakir ailelere odun kömür dağıtımını ilk kez başlatan kişilerdendir Mehmet Özhaseki..! Fakir mahallelere “halk ekmek büfeleri” konmuş ve öksüz-yetim çocuklar ekmek fişleriyle buralardan ücretsiz ekmek alabilmiştir. İşte Hacı kardeşiniz de o ekmek fişleriyle büfelere gidenlerden biriydi, o dönemleri iyi bilirim.

Özhaseki’nin yaptıklarını tek tek anlatmaya kalksak bugünkü gazetelerin sayfaları buna elbette yetmez. Yıllarca yapılan çalışmalar tüm Türkiye’de ses getirmiş ve adına HASEKİ MODELİ BELEDİYECİLİK denmiştir. Bu başarı neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mehmet Özhaseki’ye emanet edilmiş ve tüm tecrübesini 81 milyon vatandaşa yansıtmıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başarılı çalışmalar yapmış, Başkan Erdoğan kendisine “kardeşim” demiş ve Özhaseki bu kardeşliğe “başkaları gibi” halel getirmemiş, trenden inmediği gibi trenin lokomotiflerinden birisi olmuştur.

Ak Parti’nin yerel yönetimlerinin başkanı olan bir isim Ankara’yı Mansur Yavaş’tan da Kılıçdaroğlu’ndan da çok çok iyi bilir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Donald Trump’a nasıl bakmalıyız? 21 Ekim 2019 | 1.977 Okunma PKK’nın artıkları, haysiyetsiz kapı kulları! 14 Ekim 2019 | 2.497 Okunma Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz! 07 Ekim 2019 | 169 Okunma İBB Başkanı projesinin ardındaki güçler! 30 Eylül 2019 | 3.048 Okunma Cem Yılmaz’ın yeni filmine gitmeyeceğim! 23 Eylül 2019 | 3.660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar