Nefret dilinden tissskiniyorum efendim!

Mâbadınızın tüm hücrelerini yırtarcasına “nefret dili” derken neyi kastediyorsunuz acaba? Mesela Cem Yılmaz’ın “GORA” filminde uzaylıya tecavüz eden Türk köylüsü sahnesini izledikten...

Mâbadınızın tüm hücrelerini yırtarcasına “nefret dili” derken neyi kastediyorsunuz acaba? Mesela Cem Yılmaz’ın “GORA” filminde uzaylıya tecavüz eden Türk köylüsü sahnesini izledikten sonra “Komutan Logar” karakterinin “Dünyalılardan tissskiniyorum” demesini mi kastediyorsunuz? Ama siz o filme çok gülmüştünüz, ama siz o tecavüz sahnesine bayılmıştınız!

Türk köylüsünü “uzaylıya bile tecavüz edecek” çirkinlikte gösteren sizlerin bu “dili” nefret dolu değil mi? Cem Yılmaz çıkıp “demokrasi güzellemesi” yapınca alkışlayan da sizsiniz!

Bizler “Tecavüzün cezası idam olmalı” derken sizler ancak bir taciz/tecavüz vakasında ortaya çıkıp bunu da bir siyasi partiye yüklemeye kalkıyorsunuz. Yani maksadınız çok başka! Sonra çıkıp “Bilmem hangi sanatçının(!) sahnedeyken donu gözüktü” diye foto galerisi yapıp insanlara o kişinin affedersiniz donunun markasını gösterene kadar fotoğraf tıklatıyorsunuz!

Bir gün Ahmet Keser “Pezevenk Müjdat” dedi diye onu ve kurumu linç ettiniz! Ama siz aynı Müjdat Gezen’in “Diyelim ki içki içiyorum, sana ne pezevenk” dedikten sonra “Ama pezevenk demek yol gösteren demektir” sözünü görmediniz. Bu kelimeyi ilk kullanan Müjdat’ın kendisiydi. Ahmet Keser de “Pezevenk Müjdat” diyerek aslında onu “kendi diliyle” övmüştü! Tamam, şahsen bu kelimeyi kullanmam ama kullanana karşı da “kibar” olunmak zorunda değil!

Değil mi efendim?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.808 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.462 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar