Murat Ülker'le Londra'da konuştuklarım

Tv100 Gazetesi Yazarı Hacı Yakışıklı'nın bugünkü (08.12.2022)''Murat Ülker'le Londra'da konuştuklarım'' başlıklı yazısı.

Birkaç sene evvel Murat Ülker'in davetiyle İngiltere'ye gitmiştim ve oradaki fabrikalarını birkaç gazeteciyle beraber gezmiştik. Yine şimdiki gibi Aralık ayıydı, Londra'nın her yerinde “Noel” hazırlıkları vardı. Ufak bir ara not ekleyeyim; İngiltere'deki yılbaşı hazırlıkları bile bizdeki kadar abartılı değil, bunu belirteyim. Şu yılbaşı kutlama abartısını tamamen bırakmak gerek, bu benim şahsi fikrim; neyse haydi konuya devam edelim.

Murat Ülker, geçtiğimiz sene Cumhurbaşkanı Erdoğan'la beraber açılış yaparak kurdele kestiler.

Londra'dayken Murat Ülker'e kendisi ve grupları hakkındaki bazı dönemlerde yapılan eleştirilere neden cevap vermediğini sorduğumda; "Hacı Bey, ben işime bakarım, vatandaş memnunsa, şirketimin işleri iyi gidiyorsa, çalışanlarım iyiyse, ülkemiz de kazanıyorsa niçin kamuoyuna müdahale edeyim ve herhangi bir açıklama için kamuoyu huzuruna çıkayım" demişti.

Ticarî olarak aslında durum böyle!


Geçtiğimiz günlerde BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'a gelen tepkiler üzerine Ülker Grubu ile aynı şirket bünyesinde bulunan Şok Marketler Grubu bir açıklama yaparak karşı duruş sergiledi. Yazılı açıklama yapan Şok Marketler, “Sayın Galip Aykaç’ın dernek başkanlığı görevinde daha fazla kalması sektörün ve hepimizin temsil edildiği derneğimize zarar vereceğinden, kendisinin bu görevden ayrılması gerekliliğini bilgilerinize sunarız” ifadelerini kullandı.

İşte bu açıklamadan sonra Murat Ülker'in yukarıda aktardığım sözleri aklıma geldi. Demek ki kamuoyuna açıklama yapma gereği hasıl olmuş. Zira Aykaç'ın açıklamaları "ticarî zemine" uygun değildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kaftancıoğlu’ndan Akşener’e derin ve ağır rest! 26 Ocak 2023 | 3.830 Okunma Ali Erbaş Hoca üzerinden mukaddesat düşmanlığı! 24 Ocak 2023 | 549 Okunma Masanın hedefi 2025’te iki seçim yaptırmak! 23 Ocak 2023 | 1.523 Okunma 208 ülkeden beşi SİHA üretiyor, ne rekabeti? 19 Ocak 2023 | 1.886 Okunma Siyasi ortam ve aktörler 2002’ye benziyor 16 Ocak 2023 | 3.281 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar