McKinsey yahut Türkiye’de ak saçlılar gerçekten var mı?

McKinsey tartışmasında işin içine CHP’den FETÖ’ye kadar birçok unsur bulaşınca havanın dumanı gerçeği bazen gölgeledi, bazen kapattı:1) McKinsey üzerinden “algı yönetimi ve...

McKinsey tartışmasında işin içine CHP’den FETÖ’ye kadar birçok unsur bulaşınca havanın dumanı gerçeği bazen gölgeledi, bazen kapattı:

1) McKinsey üzerinden “algı yönetimi ve hainlik” yapanlar oldu. Ancak bunlar; “Neden ABD firmasıyla anlaşma yapıldı? Bunu doğru bulmuyoruz” diyenler değildi!

2) “Bu anlaşmada büyütecek iş yok, dünyadaki firmalara ulaşmak için bir yol” diyenler sanki amaçları McKinsey’i savunmakmış gibi Amerikan uşaklığı ile suçlandı. Savunulan Türkiye’nin çıkarlarıydı. “Hain” denilenler, Pensilvanya’dan video yayınlayarak “Ekonomi Amerika’ya teslim edildi” diyenlerdi. Bunu diyen başta eski Zaman Gazetesi GYY’si Ekrem Dumanlı’ydı!

3) CHP ve FETÖ’nün devreye girmesi sebebiyle normal vakitlerde iyi iletişim kurabilen insanlar arasında iletişim bağı koptu. Kimse kendini ifade edemedi. “Bir yerlerde sakladığı baltasını” rakip gördüğü kişilerin kafasına indirmek isteyenler de dumanlı havadan faydalandı. Bu tecrübeyi bir yere yazmak gerek!

4) Birileri “ABD’nin firmasını istemiyoruz” dedi ve araya giren gayr-i milli hesaplar bu kişilere saldırdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Adını koymuyoruz ama bir devrimin içindeyiz 15 Temmuz 2019 | 1.874 Okunma Kabine değişikliği ve Ankara 08 Temmuz 2019 | 3.402 Okunma Japonya G-20’den notlar 01 Temmuz 2019 | 1.763 Okunma Otel lobilerinde peşkeş çekilenler! 24 Haziran 2019 | 3.325 Okunma Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.812 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar