Mağdurlar Vadisi, yeni sezon, zıba zıba zibiza!

Ülkemizin tarihini yazan kıymetli tarihçilerimiz 2019 senesini herhalde “Mağduriyetler senesi” ilan ederler. Ne güzel eskiden “Lale Devri çocukları” vardı, şimdi “mağduriyet devri çocukları” türedi.

Aman diyeyim zihni bakımdan “onun bunun çocukları” olmayın da gerisi halledilir. 

Ne çok mağdur varmış, bu sene öğrendik! Ama öyle fakirlikten, özgürlükten falan bir mağduriyet yok! Tüm mağdurların keyfi yerinde! Hepsi gayet trilyoner, hepsi gayet kodaman, hepsi gayet gayrimenkul sever, hepsi gayet banka hesabı kabarık, hepsi gayet “ooooh” diyecek kadar rahat!

“Mağdurum mağdurum” diye diye çıktı belediye başkanı oldu!

Şimdi ricam odur ki bu mağdur(!) ve gariban(!) adamı ve de adamlarını artık bir bırakın, salın gitsin! Doğaya salın, halkın içine salın! “Engelleniyor” görüntüsü vermesin. Dökülecek bir boyası varsa önümüz sonbahar! Sararmış yapraklar gibi dökülür gider; ama siz ona durmadan “yaşam suyu” verir ve onu “haksızken bile” sanki haklı konuma sokarsanız olmaz!

“Babam ve Oğlum” filminde ne diyordu: “Gidecem diyen adamın önünde dağ olsa durmaz”.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kabine değişikliği, ÖSYM, Mabel Matiz 06 Temmuz 2020 | 2.974 Okunma Mısır askerlerine açık mektup 29 Haziran 2020 | 2.258 Okunma Hepiniz cicisiniz, Metin Feyzioğlu kötü! 22 Haziran 2020 | 2.137 Okunma CHP’nin isim hakkı aslında kimde? 15 Haziran 2020 | 1.945 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olsaydı? 08 Haziran 2020 | 1.909 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar