Latin Amerika’dan notlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız Arjantin, Paraguay, Venezuela programının son günündeyiz ve bugün Venezuela’dayız. Başkan Erdoğan’la medya temsilcileri olarak bir araya...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız Arjantin, Paraguay, Venezuela programının son günündeyiz ve bugün Venezuela’dayız. Başkan Erdoğan’la medya temsilcileri olarak bir araya geldik, sorularımızı sorduk ve bugün detaylarını gazetemizde okuyacağınız şekilde açıklamaları not ettik.

Şimdi ben; “Erdoğan G20’nin aranan ismi ve ilgi odağıydı” deyince birileri derhal zıplayıp “Yok canım, niyeymiş, olur mu öyle şey” diyecekler. Bunu diyenler elin İspanyolu, Amerikalısı falan değil bizim ülkenin bazı vatandaşları olacak! Haydi ben demeyeyim de somut veriler konuşsun.

Başkan Erdoğan G20 Zirvesi’nde Hollanda, Çin, İngiltere, Şili, Japonya, ABD, Rusya ve Arjantin devlet başkanları ile “heyetler arası ve baş başa” görüşmeler gerçekleştirdi; yani neredeyse zirveye katılanların yarısıyla özel görüşmeler oldu.

Kaşıkçı’yı katledenlerin hesabının sorulmaya çalışıldığı bir ortamda bu konunun baş yetkilisi olan “Bin Salman” ile Putin “kanka gibi” tokalaştı. Trump ile platonik sevgi gülücükleri attılar. Macron’la görüşüp “Haydi şu işi hallet artık adamım” modunda konuştular. En net tavrı koyan lider Erdoğan oldu ve muhatabın yüzüne bile bakmadı, çünkü ortada çözülmemiş bir cinayet var!

Dikkat edin! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.808 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.462 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar