Kanal İstanbul kısırlık yapıyor, Süveyş Kanalı hamile bırakıyor!

Güya bir bilim adamı “Kanal İstanbul’u yaparsanız kısır olursunuz” dediği vakit aklıma Süveyş Kanalı ve dünyanın dört bir yanındaki diğer kanallar geldi.

Kanal İstanbul’u yapmak kısırlığa sebep olduğuna göre Süveyş Kanalı’ndan geçmek de tam tersi etkiyle anında hamile bırakıyor olmasın! Yani çocuğu olmayıp da bu kanaldan geçenler şifa bulup çocuk sahibi olabilir mi?

“Kanal İstanbul kısırlık yapıyor” diyen kişiler herhalde Kanal İstanbul’u “içeceğiz” zannediyor; beyefendilere hatırlatalım biz Kanal İstanbul’u içmeyeceğiz, Kanal İstanbul’dan geçeceğiz!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı “Kanal İstanbul Çalıştayı” işte böyle çok harika bilimsel veriler üretiyor! Dünyadaki hangi kanallar basura iyi gelir, hangileri böbrek taşı düşürür yahut hangileri kan dolaşımını yavaşlatır şayet bunları da açıklarlar ise bilim dünyasının yıllardır aradığı problemleri de kökten çözerler, millet de derdine derman aramak için kanal kanal gezer!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakü ve Gence’den notlarım 26 Ekim 2020 | 136 Okunma Murat 124’e neden Hacı dendi? 19 Ekim 2020 | 1.143 Okunma Mahalle yanarken saçını tarayanlar! 12 Ekim 2020 | 634 Okunma Yeni dünya sistemi olarak Türkiye modeli 05 Ekim 2020 | 90 Okunma Tabipler Birliği ama Türk mü? 28 Eylül 2020 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar