İran’dan notlar ve Türkiye’nin önlenemez yükselişi

Tahran Mehrabad Havalimanı’na indiğimizde Putin’in de az önce geldiğini gördük. 3’lü Liderler Zirvesi’nin canlı yayınlanacağını kimse bilmiyordu. Tahran’da belki ilk kez bir “Liderler Zirvesi”...

Tahran Mehrabad Havalimanı’na indiğimizde Putin’in de az önce geldiğini gördük. 3’lü Liderler Zirvesi’nin canlı yayınlanacağını kimse bilmiyordu. Tahran’da belki ilk kez bir “Liderler Zirvesi” tümüyle “canlı yayında” verildi. Şaşırtıcı olsa da bazı hususların “net görülmesi” açısından hayırlı oldu. Zirveyi herkes izlediği için tekrar anlatmaya gerek yok.

Türkiye’nin bu zirvelerde “dinleyici” konumda olmadığını, önceden hazırlanmış maddelerin “onaylayıcısı” olmadığını bir kez daha gördük. Önüne konulana “evet” diyen Türkiye geride kaldı!

“İSLAM DÜNYASI’NIN GÖZÜ 

ERDOĞAN’DA”

Recep Tayyip Erdoğan’ın “insanı önceleyen” bir Zirve Maddesi için nasıl son ana kadar tabir-i caizse pazarlık yaptığını, ısrar ettiğini gördük. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tabipler Birliği ama Türk mü? 28 Eylül 2020 | 235 Okunma Ankara’nın amacı savaş mı diplomasi mi? 21 Eylül 2020 | 111 Okunma Akit ne ara paçavra oldu? 14 Eylül 2020 | 857 Okunma Ankara koridorlarında son durum 07 Eylül 2020 | 2.433 Okunma Emine Erdoğan Hanım ve aşure 31 Ağustos 2020 | 2.170 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar