Hulusi Akar’ı kimler, niçin alkışladı?

Tv100 Gazetesi Yazarı Hacı Yakışıklı'nın bugünkü (30.01.2022)'' Hulusi Akar’ı kimler, niçin alkışladı?'' başlıklı yazısı.

Herkes altılı masayı “hâlâ aday bulamadıkları için” eleştirirken bir yanda da “Türkiye gemisi” tam yol ilerliyor.

Ekim 2021’den beri toplantılar yapan “altı genel başkan” hangi sonuca vardı?

11 toplantıdan aklınızda kalan bir şeyler var mı?

Geçtiğimiz cuma günü memleketim Kayseri’de MÜSİAD Kayseri Şubesi’nin 25’inci Olağan Genel Kurulu Gala Programı’na katıldım.


Sevgili dostum, MÜSİAD Kayseri Şube Başkanı Ferhat Akmermer ve tüm ekibini böylesine güzel bir organizasyondan dolayı tebrik ediyorum.

Hulusi Akar orada “her bir ferdin dinlemesi gereken” efsane bir konuşma yaptı.

Salonda işadamlarından siyasetçilere, STK temsilcilerinden gazetecilere kadar geniş bir topluluk vardı.

HULUSİ AKAR: ONUN İÇİN TÜRKİYE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA


Hulusi Akar şunları söyledi:

- Şu anda Savunma Sanayimiz çok şükür yerlilikte yüzde 80'leri aşmak üzere.

- Avrupa, Asya ve Afrika Türkiye'nin etki alanı. Türkiye buralarda söz sahibi olduğunu gösterdi ve göstermeye devam edecek.

- Alçakça yapılan eylemlere karşı, haince yapılan eylemlere karşı, ahlaksızlara karşı Kur'an yakan şerefsizlere karşı Türkiye var.


- Cumhurbaşkanımıza karşı, Türkiye'ye karşı, dinimize, dinimizin kutsal değerlerine karşı yapılan şerefsizliklere karşı da Türkiye var. Maalesef diğer dostlarımızın, kardeşlerimizin sesi çıkmıyor. Batı’da insan haklarından bahsedenler milyarlarca insanın inancına karşı maalesef sessiz kalıyorlar. ONUN İÇİN TÜRKİYE GÜÇLÜ OLMAK ZORUNDA!

- Artık kuzeyi yok. Kıbrıs Türk Cumhuriyeti var. Başta Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere Ege'de ve Doğu Akdeniz'de hem kendi hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin hakkını korumak için yapılması gereken ne varsa hepsini yaptık. Biz barış diyoruz, biz diyalog diyoruz.

- Kayseri, namusuyla, şerefiyle elinden geldiğince anne ve babasından gördükleri esaslarla, inancıyla, imanıyla gerçekten birçok kişi tarafından, kişiler tarafından kıskanılacak derecede başarılar kazanmış bir kentimiz. Gerçekten Anadolu'nun yıldızı! Fakat bu yetmez, daha çok üretmemiz lazım.

- Artık eski Türkiye yok. Türkiye Yüzyılı'ndayız. 

- En son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadele devam edecek. En son terörist etkisiz hale getirildikten sonra da birlik ve bütünlük içinde davamızı sürdüreceğiz.

- Bizim tek hedefimiz teröristler… Türkler ve Kürtler bir bütün halinde 85 milyon tek yumruk, tek yürek olarak mücadelemizi sürdüreceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meral Akşener de istifa edecek mi? 30 Mart 2023 | 1.970 Okunma Erdoğan neden rahat? 27 Mart 2023 | 7.553 Okunma PKK ve TSK kavga mı ediyor Kemal Bey? 23 Mart 2023 | 1.522 Okunma Akşener'den itiraf: “Erdoğan insan üstü güçle çalışıyor” 20 Mart 2023 | 2.930 Okunma Vatandaş: Türkiye’nin başından Erdoğan’ı, onların başından Kılıçdaroğlu’nu...! 16 Mart 2023 | 2.497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar