Heval sen söyle, Türkiye Kürt mü katlediyor?

Tam 77 gün oldu!“Havalar soğudu” dediler, “Artık giderler” dediler. “Nereye kadar burada oturabilirler ki” dediler. “Dayanamazlar vazgeçerler” dediler.Onlar kışa, soğuğa ve çileye...

Tam 77 gün oldu!

“Havalar soğudu” dediler, “Artık giderler” dediler. “Nereye kadar burada oturabilirler ki” dediler. “Dayanamazlar vazgeçerler” dediler.

Onlar kışa, soğuğa ve çileye aldırmadılar. Çadır kurdular, oturdular, gitmediler. 

PKK’nın kaçırdığı evlatlarını istiyorlar. “Evladımızı en son Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde gördük” dedikleri için eylemlerini il binasının önünde yapıyorlar. Siyasi tavırları yok, onlar sadece evlatları evlerine dönsün istiyorlar.

Yıllarca “eve dönüş” hikâyeleri yazanlar sustu! Milletin sırtından para kazanıp “sanatçıyım” diye dolananlar sustu! “Kürtler’in hakkını savunuyoruz” diyenler, “Yaşasın halkların kardeşliği” diyenler, “Hümanizmin gadasını alırım” diyenler sustu! Kürt babalar ve Kürt analar ağlarken sustular! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dershaneme dokunma; şimdi de üniversiteme dokunma! 09 Aralık 2019 | 2.711 Okunma Ekrem İmamoğlu’nu bir salın gitsin! 02 Aralık 2019 | 4.964 Okunma CHP Genel Başkanı Muharrem İnce ne diyor? 25 Kasım 2019 | 2.307 Okunma Heval sen söyle, Türkiye Kürt mü katlediyor? 18 Kasım 2019 | 2.173 Okunma Mustafa Kemal mi Atatürk mü? 11 Kasım 2019 | 2.573 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar