Heval sen söyle, Türkiye Kürt mü katlediyor?

Tam 77 gün oldu!“Havalar soğudu” dediler, “Artık giderler” dediler. “Nereye kadar burada oturabilirler ki” dediler. “Dayanamazlar vazgeçerler” dediler.Onlar kışa, soğuğa ve çileye...

Tam 77 gün oldu!

“Havalar soğudu” dediler, “Artık giderler” dediler. “Nereye kadar burada oturabilirler ki” dediler. “Dayanamazlar vazgeçerler” dediler.

Onlar kışa, soğuğa ve çileye aldırmadılar. Çadır kurdular, oturdular, gitmediler. 

PKK’nın kaçırdığı evlatlarını istiyorlar. “Evladımızı en son Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde gördük” dedikleri için eylemlerini il binasının önünde yapıyorlar. Siyasi tavırları yok, onlar sadece evlatları evlerine dönsün istiyorlar.

Yıllarca “eve dönüş” hikâyeleri yazanlar sustu! Milletin sırtından para kazanıp “sanatçıyım” diye dolananlar sustu! “Kürtler’in hakkını savunuyoruz” diyenler, “Yaşasın halkların kardeşliği” diyenler, “Hümanizmin gadasını alırım” diyenler sustu! Kürt babalar ve Kürt analar ağlarken sustular! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hobi bahçeleri EYT’ye dönmesin! 23 Kasım 2020 | 0 Okunma Arabistan’a gitseydik ne olacaktı? 16 Kasım 2020 | 0 Okunma Biden’i eşinden önce Kılıçdaroğlu tebrik etti! 09 Kasım 2020 | 0 Okunma Fransa Erdoğan’a saldırıyor, çünkü..! 02 Kasım 2020 | 0 Okunma Bakü ve Gence’den notlarım 26 Ekim 2020 | 0 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar