Hani gazetecilere özgürlüktü, ne oldu Bay Mansur?

CHP ve İyi Parti’nin “doğrudan” ortak adayı, HDP’nin “dolaylı” ortak adayı olarak Ankara’yı yönetmeye talip olan Mansur Yavaş geçen hafta bu sütunlardaki düşüncelerimden dolayı...

CHP ve İyi Parti’nin “doğrudan” ortak adayı, HDP’nin “dolaylı” ortak adayı olarak Ankara’yı yönetmeye talip olan Mansur Yavaş geçen hafta bu sütunlardaki düşüncelerimden dolayı hakkımda Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Bu yazıyı “şahsım” için değil, bir gerçeği gözler önüne sermek için yazıyorum. Yıllardır savcılarımıza suç duyururlar; ama maksatları kendi kabahatlerini perdelemektir. 28 Şubat’ın faili pijamalı Aydın Doğan da dava açmıştı, ona Ramazan günü teknelerde ikramlarda bulunan Ahmet Hakan Coşkun da dava açmıştı. Hepsi de bu sütunlardaki yazılarımdan dolayı idi ve davaları kaybettiler! Mevzu Hacı, Mehmet, Mustafa mevzusu değil; mevzu hak ve hakikat mevzusu!

Monşer Mansur’un Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Avrupa’nın çakallarına gidip de el pençe divan durarak “Türkiye’de gazeteciler hapiste” diye ağlamadı mı? Hem gazeteciler hapiste diye zırlayacaksın hem de bir gazeteciyi hapse göndermeye çalışacaksın! O zaman da Avrupa’ya gidip şikâyet edecek misin? Sizin adalet teraziniz çoktan şaşmış!

Onların gazeteci dediği “devlet sırlarını” deşifre etmeye çalışan, yalan algı yönetimleriyle “İşte MİT Tırları” başlığı atanlar gibi çiğ süt emmiş sahibi de satılık, kendisi de satılık olanlardır!

Onların gazeteci dediği; Şehit Savcı Selim Kiraz’ın ağzını kapatıp, alnına silah dayayan alçakların bu fotoğraflarını basan ve üstelik teröristleri haklı göstermeye çalışan ihanet şebekesi maşalarıdır!

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli; “Batı’da oylarımızla Ak Parti ve MHP’ye kaybettireceğiz” dedi. Yani Ankara’da Mehmet Özhaseki’ye, İstanbul’da Binali Yıldırım’a güya kaybettirecekler! Kime kazandıracaklar; tabii ki Ekrem İmamoğlu’na ve sana Bay Mansur!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye tarih sahnesindeki yerini şimdi aldı! 01 Haziran 2020 | 1.919 Okunma Yunanistan’a 500 km, Türkiye’ye 2 km; ama Yunan Adası? 18 Mayıs 2020 | 2.011 Okunma Baronlar mı Berat Albayrak mı? 11 Mayıs 2020 | 2.843 Okunma Türk ismi ellerinden alınmalı! 04 Mayıs 2020 | 2.177 Okunma İstiklal Marşımızın müziği güzelleştirilmeli 27 Nisan 2020 | 2.073 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar