Güney Afrika’dayken neler oldu?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle BRICS Zirvesi’ne Türkiye’nin özel olarak davet edilmesiyle gerçekleşen üç günlük Güney Afrika ve Zambiya programı cumartesiyi pazara bağlayan gece Türkiye’ye...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle BRICS Zirvesi’ne Türkiye’nin özel olarak davet edilmesiyle gerçekleşen üç günlük Güney Afrika ve Zambiya programı cumartesiyi pazara bağlayan gece Türkiye’ye dönüşle tamamlandı.

55 milyon nüfuslu Güney Afrika Cumhuriyeti’nde 3 bin Türk yaşıyor. MÜSİAD, Yunus Emre Enstisüsü ve şimdi bir de Maarif Vakfı var. Büyükelçilik binamız bu seyahatte açıldı. Ülkede % 80 Hristiyan, % 18,5 diğer inanışlar, % 1,5 ise Müslüman var. İngiliz dili ve kültürü hâkim konumda, trafik bile İngiltere’deki gibi soldan akıyor. Tabelaların tamamı İngilizce! Türkiye’ye göre epey düşük ama Afrika ortalamasının çok üzerinde bir gelişmişlik var. Ülkenin % 80’i siyahî, % 20’si beyazlar ve melezlerden oluşuyor.

“FETÖ’NÜN 3. KALESİ”

Güney Afrika FETÖ’nün Amerika ve Almanya’dan sonra 3. kalesi konumunda! Türkiye’nin buraya gösterdiği ilgi ve artan ticari hacimle beraber FETÖ çözülecektir. İşin özü ticaret!

BRICS 2006’da kuruldu ve Brezilya, Rusya, Hindistan (India), Çin, Güney Afrika (South Africa) ülkelerinden oluşuyor. Coğrafi değil ekonomiye dayalı bir sistemleri var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Donald Trump’a nasıl bakmalıyız? 21 Ekim 2019 | 1.977 Okunma PKK’nın artıkları, haysiyetsiz kapı kulları! 14 Ekim 2019 | 2.497 Okunma Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz! 07 Ekim 2019 | 169 Okunma İBB Başkanı projesinin ardındaki güçler! 30 Eylül 2019 | 3.048 Okunma Cem Yılmaz’ın yeni filmine gitmeyeceğim! 23 Eylül 2019 | 3.660 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar