Cem Yılmaz’ın yeni filmine gitmeyeceğim!

Kazdağları eylemcileri birdenbire çıktılar, “Ormanlar katlediliyor” dediler ve yine birdenbire kayboldular. Galiba ortaya çıkan villa tapuları “sus emri” şeklinde geri döndü. Eylemciler de “Niye...

Kazdağları eylemcileri birdenbire çıktılar, “Ormanlar katlediliyor” dediler ve yine birdenbire kayboldular. Galiba ortaya çıkan villa tapuları “sus emri” şeklinde geri döndü. Eylemciler de “Niye susuyormuşuz?” demedi. 

Kazdağları deyince aklıma Cem Yılmaz’ın “kaz heykeli” alıp ağaçlık alanda çekildiği fotoğraf geliyor. Cem Yılmaz yıllarca Türkiye’deki insanların parasıyla zengin oldu. Beğenelim beğenmeyelim, çalışıp kazanmıştır, bunda sıkıntı yok da biz kendisini son dönem milli mevzularda ortada göremiyoruz. Diyarbakır HDP İl Binası önünde eylem yapan acılı ailelerle ilgili tek mesaj atmadı; aileleri destekleme adına PKK terörizmini kınadığını da göremedik. Bu sebeple şahsım adına Cem Yılmaz’ın 18 Ekim’de vizyona girecek olan “Kara Komik Filmler” isimli sinema filmine gitmeyeceğim! 

Tek sebep bu değil! Filmde birçok müstehcen sahne var. Fragmanı bile berbat! Ben ekranda göremedim ama RTÜK tarafından +21 veya +18 sınırı da konmuştur diye tahmin ediyorum. RTÜK henüz fragmana bakmamışsa lütfen bir incelesinler; “Karı kız ayağına beni de yaktınız p.z.v.nkler” ifadesini çocuklar duymak zorunda değil! GORA filminde komedi adı altında erkek erkeğe cinsel ilişki mesajları da veren Cem Yılmaz’ın bu filmindeki fecaatlara dikkat etmek gerek!

İsterse filme 3 milyon kişi gitsin; ben gitmeyeceğim! Millete “duyarsız” kalanlara biraz da biz duyarsız kalalım! Sadece onun değil; topluma duyarsız “diğerlerinin” de yaptıklarından uzak durmakta fayda görüyorum.

Dostlarımı da uyarıp; “Dikkat edin çocuklarınız da gitmesin. Çocuğun hangi filme gittiğini takip edin, gerekirse sinemaya beraber gidin” diyeceğim! Belediye yetkilileri de kendilerine ait sinema salonlarında “bizce” +18 içerikli filme karşı gençleri korumalı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mahsun Kırmızıgül bana neden yalan söyledi? 30 Kasım 2020 | 581 Okunma Hobi bahçeleri EYT’ye dönmesin! 23 Kasım 2020 | 483 Okunma Arabistan’a gitseydik ne olacaktı? 16 Kasım 2020 | 461 Okunma Biden’i eşinden önce Kılıçdaroğlu tebrik etti! 09 Kasım 2020 | 500 Okunma Fransa Erdoğan’a saldırıyor, çünkü..! 02 Kasım 2020 | 512 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar