Baro musun “baron” musun karar ver!

Türkiye’de hukuk hâlâ sekteye uğramaktan muzdarip durumda! Elbette Sayın Adalet Bakanı elinden geleni yapıyor ama her şeye rağmen ortada bir “adaletsizlik” olduğu da hepimizin malumu!

Üstelik hukuk sadece Adalet Bakanlığı’nın değil “hukuku temsil eden” avukatların, hâkimlerin, savcıların da meselesidir!

Baroların tavrı hukukun kimlerin elinde “nelere çevrilebildiğini” gösteriyor.

Her şey normalleşmişken, toplum huzuru büyük ölçüde sağlanmışken; illa ideolojik tavırla toplumu germeye ve “öfkeyle ayrıştırmaya” devam ediyorsunuz.

Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “adli yıl açılışı” yapılacak.

Bazı barolar da “sırf burada yapılıyor diye” katılmayacak!

Nerede yapılacaktı? 

Siz Cumhurbaşkanı deyince ne anlıyorsunuz? Halkın seçilmiş Cumhurbaşkanı’na saygı duymadığınız ortada! Bu aynı zamanda “halka da saygı duymadığınız” anlamına gelir. Cumhurun Başkanı yani Halk’ın Başkanı!

Adalet millet içinse, hukuk denilen şey halk içinse; o vakit adli yıl açılışı “halkın seçtiği başkanın” da bulunduğu kongre merkezinde yapılmayacak da nerede yapılacak? 

Ali İhsan Karahasanoğlu ağabeyin dediği gibi genelev patroniçesi Manukyan’ın binasında mı yapılacak?

Bırakın bu kafayı yeter artık!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Papua Yeni Gine Kina’sı neden 2 TL? 10 Ağustos 2020 | 2.510 Okunma İngiltere İstihbarat Başkanı iyi derecede Türkçe konuşuyor! 03 Ağustos 2020 | 365 Okunma Necmettin Erbakan’a iki dakikada neler anlatırdınız? 27 Temmuz 2020 | 523 Okunma Ayasofya halısı, otomobil fabrikası! 20 Temmuz 2020 | 2.198 Okunma Dünya, Erdoğan’ın yazdığı tarihi yaşıyor! 13 Temmuz 2020 | 2.257 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar