Baro musun “baron” musun karar ver!

Türkiye’de hukuk hâlâ sekteye uğramaktan muzdarip durumda! Elbette Sayın Adalet Bakanı elinden geleni yapıyor ama her şeye rağmen ortada bir “adaletsizlik” olduğu da hepimizin malumu!

Üstelik hukuk sadece Adalet Bakanlığı’nın değil “hukuku temsil eden” avukatların, hâkimlerin, savcıların da meselesidir!

Baroların tavrı hukukun kimlerin elinde “nelere çevrilebildiğini” gösteriyor.

Her şey normalleşmişken, toplum huzuru büyük ölçüde sağlanmışken; illa ideolojik tavırla toplumu germeye ve “öfkeyle ayrıştırmaya” devam ediyorsunuz.

Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde “adli yıl açılışı” yapılacak.

Bazı barolar da “sırf burada yapılıyor diye” katılmayacak!

Nerede yapılacaktı? 

Siz Cumhurbaşkanı deyince ne anlıyorsunuz? Halkın seçilmiş Cumhurbaşkanı’na saygı duymadığınız ortada! Bu aynı zamanda “halka da saygı duymadığınız” anlamına gelir. Cumhurun Başkanı yani Halk’ın Başkanı!

Adalet millet içinse, hukuk denilen şey halk içinse; o vakit adli yıl açılışı “halkın seçtiği başkanın” da bulunduğu kongre merkezinde yapılmayacak da nerede yapılacak? 

Ali İhsan Karahasanoğlu ağabeyin dediği gibi genelev patroniçesi Manukyan’ın binasında mı yapılacak?

Bırakın bu kafayı yeter artık!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
HDP’nin ikna evleri neden hâlâ faaliyette? 16 Eylül 2019 | 2.251 Okunma Diyarbakır’dan notlarım 09 Eylül 2019 | 2.892 Okunma Kayyımlar, KHK’lılar, EYT’liler, Suriyeliler 02 Eylül 2019 | 3.235 Okunma Kürtler; bu ülkenin parçası değil, bizle birlikte sahipleridir! 26 Ağustos 2019 | 1.568 Okunma Baro musun “baron” musun karar ver! 19 Ağustos 2019 | 2.324 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar