Ankara’nın amacı savaş mı diplomasi mi?

Aslında her savaş bir diplomasi, her diplomasi bir savaştır. Merak edilen durum Ankara’nın Doğu Akdeniz’de “sıcak bir savaşa” girişip girişmeyeceği konusu!

Aslında her savaş bir diplomasi, her diplomasi bir savaştır. Merak edilen durum Ankara’nın Doğu Akdeniz’de “sıcak bir savaşa” girişip girişmeyeceği konusu! S-400 hususunda demediğini bırakmayan, hükümeti eleştiren, “Yunanistan mı bizimle savaşacak, Suriye mi bize saldıracak?” diyen Kemal Kılıçdaroğlu bile çıktı ve “Yüreğiniz yetiyorsa S-400’ü aktive edin” deyiverdi. “Kimsenin Türkiye’yle mücadeleye yüreği yetmez” diyerek ülkesini savunacağına tıpkı bir yabancı memleket komutanı gibi “Yüreğiniz yetiyorsa..” sözleriyle yaşadığı ülkeye seslendi! 

Konumuza dönelim; Türkiye savaşa girer mi?

“RUSYA’NIN KEMAL’İ”

Hâlihazırda sıcak bir savaş zaten Suriye, Irak ve Libya’da var. Libya daha farklı, orada BM’nin tanıdığı UMH’ye bağlı askerler TSK tarafından eğitiliyor. Rusya ise işi “paralı askerle” çözmüş, devlet olarak girmek yerine “şirket” olarak giriyor. Yani yarın Rusya’nın Kemal’i çıkıp, “Ne işimiz var Libya’da?” diye Putin’e sormaya kalkarsa o da “Biz yokuz, Wagner isimli bir şirket var” diyecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakü ve Gence’den notlarım 26 Ekim 2020 | 136 Okunma Murat 124’e neden Hacı dendi? 19 Ekim 2020 | 1.143 Okunma Mahalle yanarken saçını tarayanlar! 12 Ekim 2020 | 634 Okunma Yeni dünya sistemi olarak Türkiye modeli 05 Ekim 2020 | 90 Okunma Tabipler Birliği ama Türk mü? 28 Eylül 2020 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar