Ankara’da adaylar açıklanırken neler yaşandı?

AK Parti dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’nın ilçelerini açıklamasıyla beraber önemli bir “imtihanı” başarıyla atlattı.“İmtihan” diyorum, çünkü...

AK Parti dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara’nın ilçelerini açıklamasıyla beraber önemli bir “imtihanı” başarıyla atlattı.

“İmtihan” diyorum, çünkü 2019’da kaybedilen iki büyük başkentin “yeniden” alınması ancak bir imtihandır.

Ankara ilçe adaylarının tamamı mevcut aday yahut ilçe başkanlığı yapmış isimlerden oluşuyor, bunun bir tek istisnası bile yok.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni de tebrik etmek gerekir. Ankara’daki beş ilçe adayını AK Parti’nin tanıtım toplantısında açıklayarak “ittifakın” sağlam bir zeminde kurulduğunu fiilen bir kez daha deklare ettiler.

Aslında adaylar bir gün önce tamamen netleşmişti. Hatta adayların yarısıyla telefonda görüşmeler de yaptım.

“HAKAN HAN ÖZCAN FAKTÖRÜ”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kadir Mısıroğlu: Kılıçdaroğlu'ndan sonra daha zayıfı gelecek 22 Şubat 2024 | 1.185 Okunma Pierre Loti Tepesi'nin ismi değişsin 19 Şubat 2024 | 3.034 Okunma 22 yıl sonra neden hâlâ AK Parti? 15 Şubat 2024 | 1.139 Okunma Ben mi dedim gidin de cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olun diye? 12 Şubat 2024 | 3.174 Okunma Siz oturdunuz, ama Erdoğan mı anlaştı Demirtaş’la? 08 Şubat 2024 | 1.857 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar