Amerika ve Almanya’da ne kazandık?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız bir haftalık Amerika (New york-Manhattan) ve Almanya (Berlin-Köln) programı Cumartesi gece yarısından sonra İstanbul dönüşüyle...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız bir haftalık Amerika (New york-Manhattan) ve Almanya (Berlin-Köln) programı Cumartesi gece yarısından sonra İstanbul dönüşüyle tamamlandı.

194 devletin üye olduğu Birleşmiş Milletler’de sadece kendi ülkesini değil dünya mazlumlarını da dile getiren, adalet ve eşitlik diyen, BM’yi güdümü altında tutan 5 daimi üye ülkeye itiraz eden, Filistin’i genel kurulun gündemine getirip Kudüs’e sahip çıkacağız diyen, terörün kaynağı Amerika’da diyen ve bunu Amerika’nın başkentinde söyleme cesaretini gösteren tek ülke Türkiye, tek lider Recep Tayyip Erdoğan oldu.

BM sürecinde ABD ile krizin daha ileri gitmeyeceğini gözlemledik, zira Amerika’nın da böyle bir isteği yok; zaten ortada verdiği her sözü tutan bir ABD zaten yok! Amerika bir türlü “Türkiye’nin haklı olmasını” kabullenemiyor ve bahaneler üretemiyor.

Bu arada “Erdoğan niye ABD’ye gitti?” diyenleri duyunca şaşırdık. Özellikle CHP cenahından gelen “Erdoğan New York’a birilerinden borç almaya mı gitti?” gibi yorumları görünce Allah’a şükrediyorum ki millet iradesi ülkeyi CHP’ye teslim etmemiş!

New York’a Başkan Erdoğan’la beraber 140’a yakın ülkenin temsilcisi gitti, amaç Birleşmiş Milletler toplantısıydı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.807 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.462 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar