Amerika ve Almanya’da ne kazandık?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız bir haftalık Amerika (New york-Manhattan) ve Almanya (Berlin-Köln) programı Cumartesi gece yarısından sonra İstanbul dönüşüyle...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetiyle çıktığımız bir haftalık Amerika (New york-Manhattan) ve Almanya (Berlin-Köln) programı Cumartesi gece yarısından sonra İstanbul dönüşüyle tamamlandı.

194 devletin üye olduğu Birleşmiş Milletler’de sadece kendi ülkesini değil dünya mazlumlarını da dile getiren, adalet ve eşitlik diyen, BM’yi güdümü altında tutan 5 daimi üye ülkeye itiraz eden, Filistin’i genel kurulun gündemine getirip Kudüs’e sahip çıkacağız diyen, terörün kaynağı Amerika’da diyen ve bunu Amerika’nın başkentinde söyleme cesaretini gösteren tek ülke Türkiye, tek lider Recep Tayyip Erdoğan oldu.

BM sürecinde ABD ile krizin daha ileri gitmeyeceğini gözlemledik, zira Amerika’nın da böyle bir isteği yok; zaten ortada verdiği her sözü tutan bir ABD zaten yok! Amerika bir türlü “Türkiye’nin haklı olmasını” kabullenemiyor ve bahaneler üretemiyor.

Bu arada “Erdoğan niye ABD’ye gitti?” diyenleri duyunca şaşırdık. Özellikle CHP cenahından gelen “Erdoğan New York’a birilerinden borç almaya mı gitti?” gibi yorumları görünce Allah’a şükrediyorum ki millet iradesi ülkeyi CHP’ye teslim etmemiş!

New York’a Başkan Erdoğan’la beraber 140’a yakın ülkenin temsilcisi gitti, amaç Birleşmiş Milletler toplantısıydı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mustafa Kemal mi Atatürk mü? 11 Kasım 2019 | 2.569 Okunma 11 milyon fidan dikiliyor, Geziciler nerede? 04 Kasım 2019 | 2.263 Okunma Recep İvedik 6’ya gitmeyeceğim 28 Ekim 2019 | 3.186 Okunma Donald Trump’a nasıl bakmalıyız? 21 Ekim 2019 | 1.982 Okunma PKK’nın artıkları, haysiyetsiz kapı kulları! 14 Ekim 2019 | 2.497 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar