“Altı” çalmış, “ortası” kaydırmış, “üstü” kazandım diyor!

Herkesin kabulleri vardır. Kimine “makbul” olanlar diğeri için değildir. Net yazıyorum: Benim için makbul olan Recep Tayyip Erdoğan’dır, Binali Yıldırım’dır, Mehmet Özhaseki’dir. Adı şu...

Herkesin kabulleri vardır. Kimine “makbul” olanlar diğeri için değildir. Net yazıyorum: Benim için makbul olan Recep Tayyip Erdoğan’dır, Binali Yıldırım’dır, Mehmet Özhaseki’dir. Adı şu veya bu parti olmuş fark etmez. Benim için Necmettin Erbakan, Abdülhamid Han, Muhsin Yazıcıoğlu makbuldür. Necip Fazıl, Cahit Zarifoğlu, Mehmet Akif, Abdurrahim Karakoç makbuldür. Benim bir duruşum vardır ve bu “duruş” seçimden seçime değişmez. Kabulüm olanlar ister iktidar olsun, ister muhalefete düşsün fark etmez! 

Hataları varsa kendilerine söyleriz, ancak hata yaptılar diye de “karşı tarafın gemisine” binip köçek gibi kıvırmayız! Sonu iki metre toprağın altı olan bir dünya için “şerefsizliğin”, “dönekliğin”, “satılmışlığın” lüzumu yok!

Makbul olmayanlara da haksızlık etmem, varsa söyledikleri söz aynen aktarırım ki bu benim mükellef olduğum bir durumdur.

İstanbul ve Ankara’da henüz seçim sonuçları açıklanmasa da net bir durum var: Alttakiler çalmış, ortadakiler kaydırmış ve şimdi birileri “kazandım” sanıyor!

Millet kimi seçtiyse şehri o yönetir. Seçilen kişileri sevsek de sevmesek de saygı duyarız. CHP’li yöneticilerin açıklamaları ise“sokağa çağrı”nın önsözü gibi!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şovların en kötüsü mezarda yapılandır 15 Nisan 2019 | 143 Okunma “Altı” çalmış, “ortası” kaydırmış, “üstü” kazandım diyor! 08 Nisan 2019 | 7.708 Okunma Dünyada Türkiye rüzgârı 01 Nisan 2019 | 4.549 Okunma Seçime 6 gün kala son durum 25 Mart 2019 | 6.144 Okunma Kemal Netanyahu, bu eziklik neden yahu? 18 Mart 2019 | 4.733 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 2 yorum