Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz!

Aslında bu mevzuyu yazmaktan, haberleştirmekten, konuşmaktan utanıyorum! Çünkü biz “kendi hakkının peşine düşen” değil; mazlumun hakkını koruyan bir yolda ilerlemeyi şiar edindik. Bazen karınca...

Aslında bu mevzuyu yazmaktan, haberleştirmekten, konuşmaktan utanıyorum! Çünkü biz “kendi hakkının peşine düşen” değil; mazlumun hakkını koruyan bir yolda ilerlemeyi şiar edindik. Bazen karınca kadarınca ama bazen de devleşmiş mücadeleyle gövdemizi siper etmeye çalışırken bununla da kendimizi övme gayesi gütmüyoruz. Yalan dünyada kendini öve öve bitiremeyenler Allah’ın karşısında aciz bir kul olduğunu unuturlar. Allah göstermesin!

Lakin derdimiz; “Ali Bey’in, Murat’ın, Hacı’nın derdi” değil!

Ali İhsan Karahasanoğlu ağabeyin yanına gittim; “Abi Anayasa Mahkemesi dosyalarımıza bakmıyor. Bunlar şahsımızı değil toplumu etkileyen davalar ve sizin 2017’de yaptığınız bireysel başvuru hâlâ bekletiliyor. Bizim Nisan 2019’da yaptığımız başvuru da herhalde bu gidişle 2030’da gündeme alınır. Konuyu artık kamuoyuna duyursak” dedim.

Ali İhsan ağabey ise sabretmek gerektiğini ve mevzuyu önce ilgililere daha iyi anlatmak gerektiğini belirtti. Zira “mağdur oluyoruz” dersek bu sadece bizim mevzumuz olmaktan çıkar.

Birileri gün gelip şunu diyebilir: “Bakın bu dönemde mahkemeler dosyalarınızı incelememiş bile; şimdi bizden ne istiyorsunuz.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ankara’nın amacı savaş mı diplomasi mi? 21 Eylül 2020 | 110 Okunma Akit ne ara paçavra oldu? 14 Eylül 2020 | 856 Okunma Ankara koridorlarında son durum 07 Eylül 2020 | 2.432 Okunma Emine Erdoğan Hanım ve aşure 31 Ağustos 2020 | 2.168 Okunma Doğalgaz 18 yılda değil, 150 yılda bulundu! 24 Ağustos 2020 | 2.063 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar