Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler

2013’te bir “Süt bankası” mevzusu vardı hatırlar mısınız? Dönemin Sağlık Bakanlığı “anne sütü bankası” kurulacağını açıklamış ve ilk gün en...

2013’te bir “Süt bankası” mevzusu vardı hatırlar mısınız? Dönemin Sağlık Bakanlığı “anne sütü bankası” kurulacağını açıklamış ve ilk gün en yoğun tepkiyi “Akit Gazetesi” vermişti. Zira kültürümüzde “süt kardeşliği” mevzusu var ve bu “banka” toplumu içinden çıkılamaz bir karışıklığa itecekti. Hani eski Türk filmlerinde vardı ya; tam nikâh masasına otururken “Duruuun, evlenemezsiniz, siz kardeşsiniz” replikleri neredeyse gerçek olacaktı! Neyse ki mevzuyu daha ilk günden analiz eden “Akit Gazetesi Yayın Kurulu” önemli bir karar almış ve anında refleks gösterip konuyu eleştirenlerin düşüncelerini manşetlere taşımıştı. Bakanlık da duyarsız kalmamış ve projeyi rafa kaldırmıştı.

“7 HAZİRAN VE 1 KASIM SEÇİMLERİ”

7 Haziran 2015 seçimleri de hafızanızdadır. “Koalisyonlu yılların” Türkiye’si o gün yine sıkıntılı bir süreç yaşamıştı. HDP tüm çabalara rağmen PKK’ya desteğini kesmeyip artırarak devam ettirmişti. Bir de üstüne TBMM’ye girmişti. Koalisyon kurulamadı ve 1 Kasım’da erken seçim yapıldı.

Bu tabloyu en net okuyan yayın kuruluşu Akit oldu ve seçimin hemen ertesi, yani 8 Haziran 2015’te manşetine “Çözüm erken seçim” başlığını attı.

Akit’in dediği de gerçekleşti. Buna “olayları analiz etme” denir! Seçim ertesi gazeteleri okuyanlar “en isabetli” yorumları Akit’ten okumuş oldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye tarih sahnesindeki yerini şimdi aldı! 01 Haziran 2020 | 1.922 Okunma Yunanistan’a 500 km, Türkiye’ye 2 km; ama Yunan Adası? 18 Mayıs 2020 | 2.011 Okunma Baronlar mı Berat Albayrak mı? 11 Mayıs 2020 | 2.843 Okunma Türk ismi ellerinden alınmalı! 04 Mayıs 2020 | 2.177 Okunma İstiklal Marşımızın müziği güzelleştirilmeli 27 Nisan 2020 | 2.073 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar