Akit 6284’te neden ısrar ediyor?

Toplum şikâyetçi; “Aile Bakanlığı sanki feminist dernekler başkanlığı gibi hareket ediyor” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.“Kadına pozitif ayrımcılık” işi...

Toplum şikâyetçi; “Aile Bakanlığı sanki feminist dernekler başkanlığı gibi hareket ediyor” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

“Kadına pozitif ayrımcılık” işi abartılınca “aile kurumu” çatırdamaya başladı. Kadını güçlendirmenin yolunun “erkeği zayıflatmak” olduğunu sananlar yanıldılar. Evet, kadın öncelikle annedir, eştir, abladır; ama erkek de babadır, eştir, ağabeydir! Bu cümlede ortak nokta kadının da erkeğin de “eş” olmasıdır. Ancak Aile Bakanlığı bu durumu eş’lik durumundan çıkarıp, “rakiplik” durumuna getirdi.

Sanki erkekle kadın “karı koca” olmuyorlar da 90 dakikalık futbol müsabakasında “rakip” oluyorlar. Sanki biri diğerini ezmeye çalışıyor ve “golü” atan kazanıyor.

Akit manşetlerden haykırarak; “Boşandığı eşi sevgilisiyle beraber adliyeye geldi ve eski kocasından nafaka talebinde bulundu” diye haberler yapıyor, ama Aile Bakanlığı’ndan ses yok! İstanbul’dan muhabirimiz Faruk Arslan, Ankara’dan muhabirimiz Resul Ekrem Şahan mağdurların dertlerini haberleştiriyorlar.

Adamın eski karısı kolunda başka herifle gelmiş ve “nafaka” istiyor. Ne yapacak nafakayı? Sevgilisiyle(!) harcayacak. Bu sadece bir örnek, buna benzer binlerce vakayla karşı karşıyayız! “1 ay evli kaldık ama yıllardır maaşımın yarısını nafaka ödüyorum” diyen mağdurlar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tacikistan’dan notlar 17 Haziran 2019 | 1.737 Okunma Türkiye kuşatıldığı için Kâbe kuşatıldı 10 Haziran 2019 | 1.460 Okunma Bay Ekrem’in “kucakladıkları” neden “tuzaklıyor” o vakit? 03 Haziran 2019 | 1.645 Okunma Akit’in ısrarlı yayınları ve gerçekler 27 Mayıs 2019 | 1.776 Okunma Mansur Yavaş benden 100 bin TL istiyor! 20 Mayıs 2019 | 3.882 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar