Akit 6284’te neden ısrar ediyor?

Toplum şikâyetçi; “Aile Bakanlığı sanki feminist dernekler başkanlığı gibi hareket ediyor” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.“Kadına pozitif ayrımcılık” işi...

Toplum şikâyetçi; “Aile Bakanlığı sanki feminist dernekler başkanlığı gibi hareket ediyor” diyenlerin sayısı gün geçtikçe artıyor.

“Kadına pozitif ayrımcılık” işi abartılınca “aile kurumu” çatırdamaya başladı. Kadını güçlendirmenin yolunun “erkeği zayıflatmak” olduğunu sananlar yanıldılar. Evet, kadın öncelikle annedir, eştir, abladır; ama erkek de babadır, eştir, ağabeydir! Bu cümlede ortak nokta kadının da erkeğin de “eş” olmasıdır. Ancak Aile Bakanlığı bu durumu eş’lik durumundan çıkarıp, “rakiplik” durumuna getirdi.

Sanki erkekle kadın “karı koca” olmuyorlar da 90 dakikalık futbol müsabakasında “rakip” oluyorlar. Sanki biri diğerini ezmeye çalışıyor ve “golü” atan kazanıyor.

Akit manşetlerden haykırarak; “Boşandığı eşi sevgilisiyle beraber adliyeye geldi ve eski kocasından nafaka talebinde bulundu” diye haberler yapıyor, ama Aile Bakanlığı’ndan ses yok! İstanbul’dan muhabirimiz Faruk Arslan, Ankara’dan muhabirimiz Resul Ekrem Şahan mağdurların dertlerini haberleştiriyorlar.

Adamın eski karısı kolunda başka herifle gelmiş ve “nafaka” istiyor. Ne yapacak nafakayı? Sevgilisiyle(!) harcayacak. Bu sadece bir örnek, buna benzer binlerce vakayla karşı karşıyayız! “1 ay evli kaldık ama yıllardır maaşımın yarısını nafaka ödüyorum” diyen mağdurlar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
PKK’nın artıkları, haysiyetsiz kapı kulları! 14 Ekim 2019 | 2.497 Okunma Allah’ım bizi dünyaya indirdin ama başaramadan dönüyoruz! 07 Ekim 2019 | 168 Okunma İBB Başkanı projesinin ardındaki güçler! 30 Eylül 2019 | 3.048 Okunma Cem Yılmaz’ın yeni filmine gitmeyeceğim! 23 Eylül 2019 | 3.660 Okunma HDP’nin ikna evleri neden hâlâ faaliyette? 16 Eylül 2019 | 2.256 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar