Adını koymuyoruz ama bir devrimin içindeyiz

İnsanlar “eski alışkanlıkların” hortlamasından ve yeni tartışmaların çıkmasından endişe ettikleri için yaşanan sürece bir “ad” koymuyorlar.

Bizim Anadolu’da “nazar değmesin” diye bazı işler anlatılmaz bile, şöyle üstünkörü bahsedilip geçilir.

Biz adını koymasak da dünya şu anda Türkiye’nin devrim niteliğindeki işlerini ve gelişmeleri yakından takip ediyor. Eksiklerimiz elbette var, onları da konuşacağız ve hiçbir şeyi yarım bırakmayacağız. Bunu binlerce yıllık geçmişi olan bir millet olarak başaracağız.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ekibi; “Türkiye bizi Doğu Akdeniz’de Kıbrıs üzerinden denklem dışına itmeye çalışıyor. Neler yapabiliriz?” konulu toplantılara yoğunlaşırken içeride muhalefet LGBT propagandası yaparak gündemi farklı yönlere çekiyor. Bu gündemi görmezden gelemiyoruz, gelemeyiz; ancak dünya gündeminden de gözümüzü çevirmemek elzemdir.

Türkiye’nin KKTC dışında da askeri birliklerinin olması, hiç tahmin etmeyeceğiniz topraklarda ülkemize ada tahsis edilmesi, kardeşi kardeşe kırdıran 40 yıllık terörün “ilk kez” sona yaklaşması, DAEŞ isimli İngiliz tipi terör örgütünün büyümeden çökmesi ve bu mevzuyu herkesten çok Türkiye’nin çözmesi, askerliğin 6 aya inmesi, kendisini dünyanın efendisi zannedenlerin birdenbire karşılarında ülkemizi görmesi ve bir yazıda sayamayacağımız kadar çok denklem aslında birer devrimdir! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mısır askerlerine açık mektup 29 Haziran 2020 | 2.252 Okunma Hepiniz cicisiniz, Metin Feyzioğlu kötü! 22 Haziran 2020 | 2.135 Okunma CHP’nin isim hakkı aslında kimde? 15 Haziran 2020 | 1.945 Okunma Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı olsaydı? 08 Haziran 2020 | 1.905 Okunma Türkiye tarih sahnesindeki yerini şimdi aldı! 01 Haziran 2020 | 1.927 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar