Adını koymuyoruz ama bir devrimin içindeyiz

İnsanlar “eski alışkanlıkların” hortlamasından ve yeni tartışmaların çıkmasından endişe ettikleri için yaşanan sürece bir “ad” koymuyorlar.

Bizim Anadolu’da “nazar değmesin” diye bazı işler anlatılmaz bile, şöyle üstünkörü bahsedilip geçilir.

Biz adını koymasak da dünya şu anda Türkiye’nin devrim niteliğindeki işlerini ve gelişmeleri yakından takip ediyor. Eksiklerimiz elbette var, onları da konuşacağız ve hiçbir şeyi yarım bırakmayacağız. Bunu binlerce yıllık geçmişi olan bir millet olarak başaracağız.

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ekibi; “Türkiye bizi Doğu Akdeniz’de Kıbrıs üzerinden denklem dışına itmeye çalışıyor. Neler yapabiliriz?” konulu toplantılara yoğunlaşırken içeride muhalefet LGBT propagandası yaparak gündemi farklı yönlere çekiyor. Bu gündemi görmezden gelemiyoruz, gelemeyiz; ancak dünya gündeminden de gözümüzü çevirmemek elzemdir.

Türkiye’nin KKTC dışında da askeri birliklerinin olması, hiç tahmin etmeyeceğiniz topraklarda ülkemize ada tahsis edilmesi, kardeşi kardeşe kırdıran 40 yıllık terörün “ilk kez” sona yaklaşması, DAEŞ isimli İngiliz tipi terör örgütünün büyümeden çökmesi ve bu mevzuyu herkesten çok Türkiye’nin çözmesi, askerliğin 6 aya inmesi, kendisini dünyanın efendisi zannedenlerin birdenbire karşılarında ülkemizi görmesi ve bir yazıda sayamayacağımız kadar çok denklem aslında birer devrimdir! 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baro musun “baron” musun karar ver! 19 Ağustos 2019 | 2.323 Okunma Yeni parti kuracakmış iki gözümün çiçeği 12 Ağustos 2019 | 4.547 Okunma Başkanlık sisteminde son durum ve Fuat Oktay 05 Ağustos 2019 | 3.020 Okunma Suriye’de savaş bugün 3 bin 57’nci gününde! 29 Temmuz 2019 | 2.158 Okunma Mağdurlar Vadisi, yeni sezon, zıba zıba zibiza! 22 Temmuz 2019 | 2.496 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar