71 yaşındaki Medine Bircan’a kimse acımamıştı!

Milletin vicdanında adalet duygusunu kör, topal ve sağır hale getiren hâkimler daha ne kadar görev yapacaklar? Yasaya göre değil “denk gelen hâkime” göre verilen kararlardan herkes bıkmadı mı? Ülkemizde...

Milletin vicdanında adalet duygusunu kör, topal ve sağır hale getiren hâkimler daha ne kadar görev yapacaklar? Yasaya göre değil “denk gelen hâkime” göre verilen kararlardan herkes bıkmadı mı? Ülkemizde “nöbetçi hâkim” ayarlayıp gece yarısı kararlarıyla yurtdışına kaçan teröristler olmadı mı?

Yasama, yürütme, yargı! Bu güçler ve karar vericiler milletin üstünde olabilir mi? 

Bu 3 güç birbirinden tamamen ayrı mı yoksa birbirini tamamlayıcı mı? Milletvekili yasa çıkaracak, hükümet üyesi seçilen milletvekili bu yasalarla ülkeyi yönetecek, hâkimler ise yine bu yasalarla karar verecek; ama bu güçler birbirinden tamamen ayrı olacak. Ne güzel dünya, azcık da bize bırakın akşama yiyelim!

 “Türk adaletine güveniyoruz” sözü bu yüzyılda hiç de vücut bulamadı!

Asılan hocalar, toprağa gömülen Kur’an-ı Kerim’ler, yaşı büyütülüp idam edilenler, şiir okudu diye hapse atılanlar, kumpas olduğu sonradan anlaşılan/anlatılan dava silsileleri, yeniden yargılama bekleyen masumlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şovların en kötüsü mezarda yapılandır 15 Nisan 2019 | 143 Okunma “Altı” çalmış, “ortası” kaydırmış, “üstü” kazandım diyor! 08 Nisan 2019 | 7.712 Okunma Dünyada Türkiye rüzgârı 01 Nisan 2019 | 4.549 Okunma Seçime 6 gün kala son durum 25 Mart 2019 | 6.144 Okunma Kemal Netanyahu, bu eziklik neden yahu? 18 Mart 2019 | 4.734 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar