Hacı Yakışıklı
Hacı Yakışıklı Yeni Akit

“Ya tekrar dönerlerse” korkusu!

17 Temmuz 2017 | 81

FETÖCÜ katiller, Beyaz Toros’lu failler, “camileri ahıra çeviren” tezek kafalılar, imanlı milleti zindanlarda çürütmeye çalışan satılmış zihniyetler “tekrar iktidara gelirse” diye korkup kenara sinenler hakkın ve halkın adamı değil, olsa olsa her devrin adamı olurlar!

Kaostan beslenen iç ve dış medyanın bugün hâlâ görece güçlü olmasının sebebi de bu ezik, sinik ve silik şahsiyetlerdir.

Milletin lideri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaretinin gölgesi dahi bunlara sirayet etse mevzu hallolacak ama maalesef münafıklık birilerine daha rahat geliyor!

“Tekrar dönerlerse ne olur?” diye sırf bunu dert edenler, diğer tüm meseleleri öteliyor! Çilesiz yüzlerden akan riyakâr kirler bu toplumu boğamayacak! Dönseler ne olur dönmeseler ne olur kardeş! Yıllarca bu milleti karanlığa itenlerin yeniden bunu yapmasına müsaade edeceksek buyursun dönsünler!

Ne olacak onlar dönünce? Dinimizi yaşadığımız için bizi asacaklar mı? Namaz kılıyoruz diye bizi vuracaklar mı? Başörtü takan bacımızın başındaki örtüye el uzatıp onu çekip alacaklar mı? Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’i yasadışı ilan edip topraklara gömdürecekler mi? Minarelerde tekbir seslerini susturup, “Tanrı uludur” diye zırvalayacaklar mı? Kendi tanrıları önünde saygı duruşları yaptıracaklar mı?

Ve biz korkacağız öyle mi? “Ya tekrar dönerlerse” diye susup kenarda oturacağız öyle mi? Madem öyle; gezilen sokaklar, bakılan gökyüzü, alınan nefes, atılan kahkahalar, gören gözler, duyan kulaklar, konuşan diller yer ile yeksan olmaya mahkûmdur!

Devamını Oku