Gürcan Bilgiç
Gürcan Bilgiç Sabah

Kjaer için tercihim Başakşehir olurdu!

21 Nisan 2017 | 166

4 SORU 4 CEVAP

- Şampiyonluk iddiaları yok ama ikincilik iddiası sürüyor ve adı üstünde derbi…Başakşehir'den 4 yiyen ve mutlak kazanmak isteyen bir Galatasaray var. TT Arena'da nasılbir mücadele bekliyorsunuz?
Taktik anlamda kötü (F.Bahçe) ve daha kötünün (G.Saray) mücadelesi olacak. 100 yıllık rekabetin getirdiği heyecan ve beklenti olmasa, maçı televizyondan bile kimse izlemez.İki takım da en azından yenilmemek isteyecektir. Ama G.Saray'ın bu sezon taraftarına bir büyük maç borcu var. O nedenle beklentinin, dolayısıyla hayal kırıklığının da yüksek olduğu taraf sarı-kırmızılılar. F.Bahçe'nin işleri kötü gitse de büyük maçları başka oynadığı gerçeğini de bir kenara koymamız lazım.

- F.Bahçe defansının önemli ismi Kjaer son 3 antrenmana çıkmadı. Oynamazsa yokluğu takımı nasıl etkiler?
Kjaer, çok iyi bir profesyonel ve bu maçın önemini iyi biliyor. Antrenmana çıkmaması veya yarıda bırakması Pazar gününe daha sağlıklı hazırlanma isteğindendir. Ancak bu konuda kararı oyuncudan önce Advocaat verecek. Çünkü Çarşamba günü de Başakşehir'le kupada karşılaşacaklar. İki maç da çok önemli. Ama ben Advocaat'ın yerinde olsam seçmem gereken bir maç varsa hakkımı Başakşehir'e saklarım.

- İki takımı karşılaştırdığınızda maçta kimler öne çıkar?
Pozisyonlu bir maç olacağını düşünmüyorum. Bu nedenle mücadele ve yüksek konsantrasyonlu bir 90 dakika izleriz. İki takımın da ön tarafında önemli isimler var. Dolayısıyla Lens-Van Persie ile Podolski -Sneijder oynarlarsa maçın kilit isimleri olurlar. Elbette kaleciler de göz önünde olacaklar. Skor değişecekse öndekilerin yeteneklerinden çok defanstakilerin hatalarından olacak.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER