Orta sahadaki tercihler 2 puan kaybettirdi

Beşiktaş’ın Hatay’a takılmasının nedeni yorgunluk değildi. Beşiktaş, maça orta alanın merkezinde necip-Josef-atiba 3’lüsüyle başladı.

Beşiktaş’ın Hatay’a takılmasının nedeni yorgunluk değildi.

Beşiktaş, maça orta alanın merkezinde necip-Josef-atiba 3’lüsüyle başladı. Defansif görünen bu 3’lüye rağmen siyah beyazlılar, hem orta alanın kontrolünü eline geçiremedi hem de ikinci topları Hatay’a kaptırıp savunmada sorunlar yaşadı.

Aboubakar’ın müthiş golüyle 1-0’lık üstünlüğü yakalasa da Hatayspor’un 1 dakika sonra gelen beraberliği ev sahibi ekibe bir ivme kazandırdı. Orta alanın kontrolünü eline geçiren Hatayspor, topu iyi dolaştırdı ve Beşiktaş’ı Boubendza ve akintola ile tehdit etmeye devam etti.

YERLERiNi YADIRGADILAR

Siyah beyazlılarda orta alanda Josef ve necip saha dağılımı konusunda sıkışıklık yaşayıp yerlerini yadırgadı. Beşiktaş ilk yarıda kendi pas isabet oranının altında bir yüzdeyle oynadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fenerbahçe golcüleriyle vites yükseltti 19 Ocak 2021 | 155 Okunma Derbi kralı Sergen Yalçın 18 Ocak 2021 | 305 Okunma Sergen Yalçın’ın hamleleriyle tur geldi 14 Ocak 2021 | 264 Okunma Önce disiplin ve mücadele sonra Pelkas 12 Ocak 2021 | 332 Okunma Orta sahadaki tercihler 2 puan kaybettirdi 11 Ocak 2021 | 203 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar