Kartal büyük fırsat tepti

Kimsenin 3 puanı cebinde değil.

Beşiktaş telaşlı, Karagümrük ise sakin başladı maça. Siyah beyazlılar Bertolacci’nin golüne kadar baskılı oynadı ancak net pozisyon üretemedi.

Beşiktaş telaşlı, Karagümrük ise sakin başladı maça. Siyah beyazlılar Bertolacci’nin golüne kadar baskılı oynadı ancak net pozisyon üretemedi.

Karagümrük’ün öne geçmesinden sonra şuursuz ve kontrolsüz oynayan siyah beyazlı takım, kalesinde net bir pozisyon daha verirken Welinton mucizevi bir şekilde golü önledi. İlk devrenin son bölümünde Ljajic’in sakatlanması da Beşiktaş için ciddi bir şanssızlık oldu.

SAVUNMAYI ÇÖZEMEDİ

İkinci yarıda tüm hatlarıyla yoğun bir baskı oluşturan Beşiktaş, Ghezzal ile bulduğu beraberlik golünden sonra da prese devam etti. Her şey Beşiktaş’ın lehine giderken Zukanovic’in de atılmasıyla ibre iyice Beşiktaş’a döndü. Ancak oyunun hakimi siyah beyazlılar Karagümrük’ün etkili tek kontraatağıyla 2-1 yenik duruma düştü. Kulübede ofansif hamle şansı olmayan Sergen Yalçın, Necip-Dorukhan değişikliğini daha erken yapabilirdi.

Beşiktaşlı futbolcular her şeylerini ortaya koydu ancak aşırı istek saha içi organizsyonunu olumsuz etkiledi. Aşırı telaş siyah beyazlı futbolcuları olumsuz etkilerken Beşiktaşlılar Karagümrük’ün katı savunmasına karşı çözüm üretemedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adı hüsran 17 Haziran 2021 | 387 Okunma Tempo ve fizik olarak çok geri kaldık 12 Haziran 2021 | 190 Okunma Sergen Yalçın çifte şampiyonluğu gururla sunar 19 Mayıs 2021 | 232 Okunma Keyifli bir 90 dakika 18 Mayıs 2021 | 161 Okunma Alkışlar 'şampiyon'a 16 Mayıs 2021 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar