Kesmece bunlar

2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan karşıtları bir çatı oluşturmuşlar ve o çatının adayı olarak da Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yapmışlardı. Çatının altınada...

2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan karşıtları bir çatı oluşturmuşlar ve o çatının adayı olarak da Ekmeleddin İhsanoğlu'nu yapmışlardı. Çatının altınada birbirlerine benzemeyen partileri doldurmuşlardı. Buda siyasette iki ikinin dört etmediğini göstermişti.

Buradan tecrübe kazanan Erdoğan karşıtları, 24 Haziran seçimlerine farklı farklı uygulamalarla gidiyorlar. Mesela, seçimin Parlamento ayağında yine çatı var. Çatının altı yine birbirlerine benzemeyen partilerle dolu.

Erdoğan karşıtlarının Cumhurbaşkanı adayı ne oldu? diye sorarsanız, burada 2014'e göre farklı bir uygulama var. Bunlar seçimde Erdoğan'ı yenmek için, milletin karşısına bol seçenekle çıktılar. Seçenekler o kadar bol ki adayların içinde, güzel saz çalanda var; iyi polemik yapanda var.

Şimdi onları kısa kısa hatırlayalım. Bir bakalım, adayın nasıl bir başarısı varmış. Kendisi millete ne vaat ediyormuş. Sözüm ona bunlar sandıkta Erdoğan'ı yenecekler ya...

Hatırlamaya Muharrem İnce'den başlıyorum. Delege tarafından iki defa CHP'nin başına getirilmeyen bu kişi, Cumhurbaşkanı adayı yapılmıştır. Beyfendinin en büyük vaatlerinden biri, fetö'yle mücadelenin anahtarı olan OHAL'i kaldırmaktır.

İnceden sonra hatırlayacağımız aday Meral akşener'dir. Akşener, MHP'de Genel Başkan olamayınca, İP'i kurmuştur. Hanımefendinin en büyük vaatlerinden biride OHAL'i kaldırmaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Alın F35'lerinizi başınıza çalın 02 Eylül 2018 | 7.387 Okunma Sen Soylu'nun tırnağı bile olamazsın 31 Ağustos 2018 | 10.046 Okunma Bankaları uyarıyorum 29 Ağustos 2018 | 7.464 Okunma Şu lekeyi temizle bakalım Muharrem 26 Ağustos 2018 | 6.552 Okunma Siz milletimizin heyecanına kurban olun 23 Ağustos 2018 | 7.705 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar