ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Akşenercilerin imtihanı

Son buluşmamızdan bu yana ülkemizde baş döndürücü gelişmeler yaşandı .

Güngör Avcıoğlu
Güngör Avcıoğlu Milat Gazetesi
22 Nisan 2018 | 332

Son buluşmamızdan bu yana ülkemizde baş döndürücü gelişmeler yaşandı. Cumhur ittifakı ortaklarından Devlet Bahçeli'nin işaret fişeğini ateşlemesiyle, 24 Haziranda seçim yapma kararı alındı.

Değerli dostlar, erken seçimin tarihi belliyken, muhalefetin ne yapacağı daha belli değil. Örneğin, Akşenercilerin HDP'li bir ittifakın içinde yer alıp almayacakları kesin olarak belirtilmedi. Açıkcası ben Akşenercilerin bu konudaki tavırlarını merak ediyorum.

Mesela Akşenerciler, ittifak konusunda Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran sonrası davrandığı gibi davranacak mı? Hatırlayacaksınız, o günlerde Sayın Bahçeli terör destekçileriyle aynı karede yer almamak için, kendisine teklif edilen Başbakanlığı bile kabul etmemişti.

Kılıçdaroğlu'nun yerinde olmak istemem

Şimdi Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına yönelik yapılan bir yorumu dikkatlerinize sunuyorum. Deniliyorki, Kılıçdaroğlu tek başına Erdoğan'ın hakkından gelemeyeceği için aday olmaz.

İşte bu yorum malumun ilanıdır... İşte bu yorum gerçeğin tesbitidir... Halk arasında, ölseydimde bu sözü duymasaydım denir. Evet, Kemal Bey keşke siyaseti bıraksaydı da bu sözü duymasaydı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER