Miami’ye İstanbul çıkarması

Yaklaşık bir ay önce New York Christie’s müzayede evinde Leonardo Da Vinci’nin “Salvator Mundi” tablosunun 450 milyon dolara satılmış olmasının başka bir açıklaması olabilir mi?Tabloyu alan kişinin de...

Yaklaşık bir ay önce New York Christie’s müzayede evinde Leonardo Da Vinci’nin “Salvator Mundi” tablosunun 450 milyon dolara satılmış olmasının başka bir açıklaması olabilir mi?

Tabloyu alan kişinin de Financial Times’ın dünkü haberine göre, Suudi Arabistan’ın pek tanınmayan prenslerinden Bader bin Abdullah bin Muhammed bin Farhan olduğunu söylesem?

Ve hatta bu kişinin Leonardo’yu, yolsuzluk operasyonu başlatan veliaht Prens Muhammed Bin Salman adına satın almış olduğunu eklesem?

Contemporary İstanbul’un (CI) 12 yıldan beri ana sponsoru olan Akbank’ın davetlisi olarak gezdiğimiz ziyaret Art Basel Miami Beach fuarında “sanatın gücünü” gördük, yaşadık.

Çin’den Latin Amerika ve Afrika’ya dünyanın farklı ülkelerinden 3 bine yakın galerinin, 100 binin üzerinde sanatseverin akın ettiği Miami’deki fuar  “Sanat Dünyasının Olimpiyatları” diye tanımlanıyor.

Sanat fuarları arasında iş hacmi olarak en büyüğü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şirketlerimiz dijital dönüşümün neresinde? 19 Şubat 2020 | 6 Okunma Barış için Müzik başarılı yolculuğunu sürdürüyor  16 Şubat 2020 | 16 Okunma Selçuk Yaşar Ödülü bu yıl temiz enerji araştırmaları yapan bilim insanına 12 Şubat 2020 | 36 Okunma İstanbul Müzik Festivali Beethoven’in 250. Doğum günü kutluyor 09 Şubat 2020 | 14 Okunma   Brexit sonrası ne olacak? 05 Şubat 2020 | 181 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar