Kaybolmakta olan yerel tohumlara hayat veriyor  

 Anadolu’nun verimli topraklarının, çiftçinin küstürülmesi nedeniyle giderek az ürün vermesine dikkat çekmişti.“ Tarım, öz kaynaklarımız her zamankinden önemli. Ama buğday, çay...

 

Anadolu’nun verimli topraklarının, çiftçinin küstürülmesi nedeniyle giderek az ürün vermesine dikkat çekmişti.

“ Tarım, öz kaynaklarımız her zamankinden önemli. Ama buğday, çay, fındık, şekerpancarı, pirinç aklınıza ne gelirse tehdit altında” demişti.

Refika’nın bu haklı isyanına Mardin’den sosyal girişimci Ebru Baybara Demir’den müthiş bir projeyle ses geldi.

Mardin’ deki ünlü Cercis Murat Konağı’nın kurucusu olan şef Ebru Baybara Demir’in yaratıcı projelerine bir kez daha şapka çıkartıyorum.

Hatırlarsanız,  Demir, Mardin’de turizmin zor günler geçirmesi üzerine lokantasında çalışan kadınların işsiz kalmaması için el emeklerini değerlendiren “Hayatım Yenibahar” projesini hayata geçirmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bedri Rahmi hem İstanbul’un kedisi Hem Anadolu’nun kendisi 23 Şubat 2020 | 43 Okunma Şirketlerimiz dijital dönüşümün neresinde? 19 Şubat 2020 | 34 Okunma Barış için Müzik başarılı yolculuğunu sürdürüyor  16 Şubat 2020 | 16 Okunma Selçuk Yaşar Ödülü bu yıl temiz enerji araştırmaları yapan bilim insanına 12 Şubat 2020 | 36 Okunma İstanbul Müzik Festivali Beethoven’in 250. Doğum günü kutluyor 09 Şubat 2020 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar