Faruk Eczacıbaşı: Geleceğin dünyası daha yeni başlıyor

ECZACIBAŞI HOLDİNG Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı,  “Geleceğin Dünyası”nda bizi nelerin beklediğini “Daha Yeni Başlıyor”...

ECZACIBAŞI HOLDİNG Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) Başkanı Faruk Eczacıbaşı,  “Geleceğin Dünyası”nda bizi nelerin beklediğini “Daha Yeni Başlıyor” kitabında ele alıyor.

Ezcacıbaşı, “akıllı şehirler”, “ yapay zeka^”“bilgisayar korsanlığı” gibi günümüzün sıcak konularına değinerek, hem Eczacıbaşı Grubu’ndan hem dünyadan örnek vererek son derece akıcı bir üslupla kolay okunan bir kitap kaleme almış.

Zaten kendisi de kitabın tanıtımının yapıldığı davette “Kitabı gönderdiğim arkadaşlarım rahat anlaşılabilir mi diye sordular. Kendim anlayacağım bir dilde derdimi anlattığımı söyledim onlara” diye konuşuyor.

Önemle şunu vurguluyor:

“22. yılını geride bırakan Türkiye Bilişim Vakfı olarak teknolojinin getirdiği değişimin nasıl bir etkisi olacağını kestirmeye çalıştık. Beni ilgilendiren taraf daima yeni bir teknolojinin gerektirdiği davranış değişikliği ya da verimliliğe katkısı oldu”.

Nitekim kitabın önsözü, teknolojinin toplum ve siyaset üzerindeki çalışmalarıyla bilinen akademisyen  Zeynep Tüfekçi tarafından yazılmış.

 

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fındık üretimimiz talebin gerisinde 13 Şubat 2019 | 83 Okunma Bir şirket küçük bir şehrin kaderini nasıl değiştirdi? 10 Şubat 2019 | 47 Okunma Türkiye dijital becerilerini nasıl arttırabilir? 06 Şubat 2019 | 32 Okunma Bir dünya markamız La Diva Turca Leyla Gencer 03 Şubat 2019 | 76 Okunma Türkiye Bulut Bilişim’den yeterince yararlanıyor mu? 30 Ocak 2019 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI