Dünyada eşi olmayan Zeytinyağı Müzesi Urla’da

ALAÇATI turizmine yeni bir vizyon kazandırma misyonu ile yola çıkan Tasting Alaçatı’da kaldığım butik otelin sahibi Güler Köstem emekli biyoloji öğretmeni.

Emekli dediğime bakmayın siz.

Alaçatı’daki butik oteli işletmesinin yanı sıra, Nohutalan Köyü’ndeki Köstem Organik Zeytin Çiftliği ve Urla’daki Köstem Zeytinyağı Müzesi arasında her gün mekik dokuyor.

Müze, Güler Köstem’in eşi, İzmir’in önde gelen spor yaralanmaları ve diz cerrahisi uzmanı ortopedist Doç. Dr. Levent Köstem’in hayali imiş.

2002 yılında müze zeytinyağı müzesi kurmak fikriyle yola çıkan Levent Köstem, Klazomenai antik şehrindeki işliğe yıllarca emek vermiş araştırmacı, sanat tarihçisi Ali Ertan İplikçi’nin desteğiyle 2017 yılı, kasım ayında Köstem Zeytinyağı Müzesi’ni ziyaretçilere açmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul çağdaş sanatın başkenti  Bienal ile birlikte şehirde yüze yakın sanat etkinliği var 15 Eylül 2019 | 20 Okunma Erol Tabanca evine bir müzeyle döndü 11 Eylül 2019 | 22 Okunma Arter Dolapdere’yi hayata döndürecek 08 Eylül 2019 | 58 Okunma Ucuz ve kolay erişilebilir plastik nasıl değerlenir? 04 Eylül 2019 | 24 Okunma Amazon yangınları hakkında bilmek isteğiniz her şey 01 Eylül 2019 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar