Didim’den turizmde cesur adım: Vegan Festivali

SON verilere göre dünyadaki vejetaryen/ vegan sayısı geçtiğimiz 10 yılda yüzde 350 artmış.Örneğin, Avustralya nüfusunun yüzde 5’inin, Almanya’nın yüzde 8’inin, ABD nüfusunun yüzde...

SON verilere göre dünyadaki vejetaryen/ vegan sayısı geçtiğimiz 10 yılda yüzde 350 artmış.

Örneğin, Avustralya nüfusunun yüzde 5’inin, Almanya’nın yüzde 8’inin, ABD nüfusunun yüzde 4’ünün vegan/ vejetaryen olduğu yolunda istatistiki bilgiler var.

Avrupa’nın ilk vegan süpermarket zincirini Veganz’ı  açan Almanya “Vegan Devrimi”nin bayraktarlığını yapan ülkelerden biri.

Türkiye’deki vegan/vejetaryen sayısıyla ilgili istatistiki bilgi yok elimizde.

Vegan/Vejetaryen Derneği Türkiye, change.org’da sayıya ulaşmak için kampanya açtığı halde bu konuda kesin veriye ulaşılamamış.

Vejetaryenlik ile hayvandan elde edilen her türlü ürüne karşı olan, daha derin bir felsefeye sahip veganizm arasındaki fark ülkemizde ne kadar biliniyor acaba?

Durum böyle iken Didim Belediyesi’nin Türkiye’nin ilk  “Vegan Festivali” ni düzenlemesi gerçekten cesur bir adım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bedri Rahmi hem İstanbul’un kedisi Hem Anadolu’nun kendisi 23 Şubat 2020 | 43 Okunma Şirketlerimiz dijital dönüşümün neresinde? 19 Şubat 2020 | 34 Okunma Barış için Müzik başarılı yolculuğunu sürdürüyor  16 Şubat 2020 | 16 Okunma Selçuk Yaşar Ödülü bu yıl temiz enerji araştırmaları yapan bilim insanına 12 Şubat 2020 | 36 Okunma İstanbul Müzik Festivali Beethoven’in 250. Doğum günü kutluyor 09 Şubat 2020 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar