Avrupa Birliği’nin finanse ettiği önemli bir Suriye projesi

AVRUPA Birliği’nden koptuk mu? Kopmadık mı? Tam üyelik mi? Yoksa farklı bir ilişki mi? gibi tartışmalar devam ededursun, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de finanse ettiği projeler tıkır tıkır...

AVRUPA Birliği’nden koptuk mu? Kopmadık mı?

Tam üyelik mi? Yoksa farklı bir ilişki mi? gibi tartışmalar devam ededursun, Avrupa Birliği’nin Türkiye’de finanse ettiği projeler tıkır tıkır yürüyor.

Geçtiğimiz hafta Ankara’da resmi açılışı yapılan projenin tam adı “Suriye Krizine Yanıt Olarak Türkiye’de Dayanıklılık Projesi”.

AB’nin hayata geçmesi için 50 milyon euro verdiği proje UNDP (BM Kalkınma Programı) tarafından uygulanacak.

Projenin amacı Türkiye’de yaşayan 3,5 milyon civarındaki Suriyelilerle “ev sahibi toplulukların” yaşadığı sıkıntılara kapsamlı ve sürdürülebilir çözümler getirmek.

Gazetelere, sosyal medyaya zaman zaman yansıdığı gibi Suriyelilerle gerginlikler yaşanmıyor değil.

Proje Türkiye’nin 11 ilinde iki yıl devam edecek.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yayıncılık sektörümüz ne durumda? 20 Şubat 2019 | 30 Okunma “Gelecek için Cuma Günleri” Hareketi dünyayı felaketin eşiğinden kurtarır mı? 17 Şubat 2019 | 68 Okunma Fındık üretimimiz talebin gerisinde 13 Şubat 2019 | 85 Okunma Bir şirket küçük bir şehrin kaderini nasıl değiştirdi? 10 Şubat 2019 | 61 Okunma Türkiye dijital becerilerini nasıl arttırabilir? 06 Şubat 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI