Ah Carlos bunu yapmayacaktın

DAVOS’un müdavimlerine,  “ iş dünyasının en karizmatik lideri kim?” diye sorsanız eminim cevap Carlos Ghosn olacaktır. Dünya Ekonomik Forumu’nun “Kapitalizmin Geleceği”, “Kadınların Ekonomide...

DAVOS’un müdavimlerine,  “ iş dünyasının en karizmatik lideri kim?” diye sorsanız eminim cevap Carlos Ghosn olacaktır.

Dünya Ekonomik Forumu’nun “Kapitalizmin Geleceği”, “Kadınların Ekonomide Yeri” gibi panellerin vazgeçilmez ismi, Renault, Nissan ve Mitsubishi ittifakını hayata geçiren Carlos Ghosn otomotiv dünyasının imparatoruydu.

Dünya çapında 122 fabrikada, 470 bin kişinin çalıştığı ve geçtiğimiz yıl 10.6 milyon araç satan ittifakın başında güçlü lider.

1990’lı yılların sonunda krizdeki Nissan’ın kurtardığı için Japonya’da kahraman ilan edilmişti.

Japonların ünlü çizgi romanı “manga”ya bile konu olmuştu.

Bu satırları yazdığım dakikalarda ise maaşını düşük göstererek 40 milyon euroya yakın vergi kaçırdığı gerekçesiyle Tokyo’da tutukluğu devam ediyor.

Fransa ve Japonya şokta zira dünden beri Renault, Nissan’ın hisseleri düşüyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yayıncılık sektörümüz ne durumda? 20 Şubat 2019 | 30 Okunma “Gelecek için Cuma Günleri” Hareketi dünyayı felaketin eşiğinden kurtarır mı? 17 Şubat 2019 | 68 Okunma Fındık üretimimiz talebin gerisinde 13 Şubat 2019 | 85 Okunma Bir şirket küçük bir şehrin kaderini nasıl değiştirdi? 10 Şubat 2019 | 61 Okunma Türkiye dijital becerilerini nasıl arttırabilir? 06 Şubat 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI