AB’nin iklim mücadelesi U.N. Ro-Ro’yu büyütüyor

TRİESTE, zengin tarihi ve bugüne kadar sürdürmeyi başardığı kültürel çeşitliliği nedeniyle İtalya’nın diğer şehirlerden hayli farklı. 18. yüzyılda şehirde hüküm süren...

TRİESTE, zengin tarihi ve bugüne kadar sürdürmeyi başardığı kültürel çeşitliliği nedeniyle İtalya’nın diğer şehirlerden hayli farklı.

18. yüzyılda şehirde hüküm süren Avusturya İmparatorluğu Trieste’yi “Serbest Liman” ilan ettikten sonra kaderi değişmiş.

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra ise Trieste “Serbest Bölge” statüsünü kazanmış.

Trieste Limanı üç asırdan beri önemini kaybetmediği gibi 21. yüzyılda yenilenmiş alt yapısı ve deniz yoluyla treni birleştiren “intermodal taşımacılığıyla” trafiğini sürekli arttırmış.

Trafiği arttıranlardan biri de Türkiye’de intermodal taşımacılığında yüzde 65 payla lider konumunda olan U.N. Ro-Ro.

Şirketin davetlisi olarak gittiğimiz Trieste’de,  CEO Selçuk Boztepe ve pazarlama ile stratejiden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fuat Pamukçu ile limanın 180 yıllık tarihi binasında sohbet ediyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bedri Rahmi hem İstanbul’un kedisi Hem Anadolu’nun kendisi 23 Şubat 2020 | 51 Okunma Şirketlerimiz dijital dönüşümün neresinde? 19 Şubat 2020 | 34 Okunma Barış için Müzik başarılı yolculuğunu sürdürüyor  16 Şubat 2020 | 16 Okunma Selçuk Yaşar Ödülü bu yıl temiz enerji araştırmaları yapan bilim insanına 12 Şubat 2020 | 37 Okunma İstanbul Müzik Festivali Beethoven’in 250. Doğum günü kutluyor 09 Şubat 2020 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar