Kılıçdaroğlu’nun ‘hediyesi’

Türkiye alnının akı ile bir seçim sürecinden daha çıktı.Bu seçimlerden geriye herkesin aklında mutlaka bir şeyler kalacak. Benimkinde kalan ise ikinci turdan önce esen ırkçılık ve faşizm...

Türkiye alnının akı ile bir seçim sürecinden daha çıktı.

Bu seçimlerden geriye herkesin aklında mutlaka bir şeyler kalacak. Benimkinde kalan ise ikinci turdan önce esen ırkçılık ve faşizm rüzgarı olacak.

Sinan Oğan’ın %5’lik oyunu almak için her iki taraf da hamleler yaptı. Sayın Erdoğan’ın hakkını teslim edelim, insani ilkelerini siyasi hesaplara kurban etmedi. Sinan Oğan da bir ırkçı, bir faşist olmadığını, klasik anlamda bir Türk milliyetçisi olduğunu gösterdi. Göçmenler ile ilgili sorunun çözümünde bir yol haritası aldığını, bunun da kendisine yettiğini söyledi. Kırmızı çizgisinin terör örgütü olduğunun da altını çizdi.

Oğan’ı aday gösteren ittifakın partilerinden Zafer Partisi’nin lideri Ümit Özdağ ise iki şey yaptı: Bir yandan bakanlık, müdürlük hesaplarını masaya sürüp siyasetin at pazarlığı tarafını cilalarken öbür yandan göçmen karşıtı, ayrımcı söylemini şiddetlendirdi.

Kimin kime destek vereceği konusu tartışılırken şunu söylemiştim:

“Sinan Oğan’ın durumunu bilemem. Ama Ümit Özdağ için adres en baştan belli. Mutlaka Kılıçdaroğlu’nun yanında yer alacak.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Faiz kötüdür. Nokta! 22 Eylül 2023 | 1.978 Okunma Halk mağdur, zenginler keyifli 20 Eylül 2023 | 1.210 Okunma Yunanistan’dan 6 kat daha pahalıyız! 18 Eylül 2023 | 1.887 Okunma İstanbul faciası 15 Eylül 2023 | 557 Okunma Zafparti’nin kavşağı 11 Eylül 2023 | 912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar