Türk dizileri Güney Amerika’da neden seviliyor?

Türkiye'nin kültürel zenginlikleri, dışarıdan bakıldığında farklı coğrafyalarda nasıl algılanıyor? Bu soru esasen sınırların ötesindeki ilişkilerimizin de temelini oluşturuyor. Türkiye'nin...

Türkiye'nin kültürel zenginlikleri, dışarıdan bakıldığında farklı coğrafyalarda nasıl algılanıyor? Bu soru esasen sınırların ötesindeki ilişkilerimizin de temelini oluşturuyor. Türkiye'nin dünya üzerinde dizilerimizle ya da ülkeler arası ilişkilerimizle nasıl bir yankı uyandırdığını keşfetmek için Venezuela'dayım.
Yunus Emre Enstitüsü'nün Medya Buluşmaları, bu etkileşimi daha da pekiştiriyor.
Venezuela medyasının gözünden Türkiye'yi dinlediğimde, dizilerimizi neden sevdiklerini öğrendiğimde; dizilerimizin Türk diline ve kültürüne yakınlaştırıcı etkisini bir kez daha gördüm.Peki ya bu diziler bu bölgede neden bu kadar izleniyor, hiç düşündünüz mü?
Bu başarının arkasında yatan en önemli nedenler; benzer kültürel değerler, güçlü hikayeler ve karakterler, yüksek prodüksiyon kalitesi ve egzotik atmosfer olarak özetlenebilir.
Türk ve Güney Amerika kültürleri birçok açıdan benzerlik gösteriyor. Aileye ve geleneklere önem...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tutulmayı izlemek için 30 saat uçakta vakit geçirir misiniz? 07 Nisan 2024 | 45 Okunma Gişe manipülasyonu tartışması Kore’den sonra Türkiye’de 06 Nisan 2024 | 70 Okunma Yeni araştırma: Şarkı sözleri neden daha öfkeli? 31 Mart 2024 | 71 Okunma Yok artık dedirten boşanmaya neden olan kararlar 31 Mart 2024 | 198 Okunma Film yapımcısı, dağıtımcıya bulaşık makinesi hediye eder mi? 30 Mart 2024 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar