Sosyal medya linçcilerine kötü haber

Mutsuz ve kötülükle beslenen insanlar, her geçen gün sosyal medyadaki linç kültürünün gelişmesine katkı sağlıyor. Bu mecralarda maalesef hiçbir başarı cezasız kalmaz zihniyeti hakim.

Özellikle popüler isimler hayatlarındaki olumlu bir gelişmeyi paylaşıyorsa, hemen takipçiler tarafından ayar veriliyor ve saldırı başlıyor. Hatta bazıları psikolojik çöküntüye sebep olan bu yorumları sildirmek için özel kişiler tutuyor. Neredeyse linç kültürü yeni bir meslek kolu yaratacak. Neyse, işi kötü yorum silmek olan kişilere mutlu haber Instagram'dan geldi. Instagram artık yapay zeka destekli yorum kontrol sistemi sayesinde kelimeleri analiz edecek. Küfür etmek için sabırsızlanan kullanıcılara artık üç seçenek sunulacak. İlk olarak 'Emin misiniz bunları yazmak istediğinize?' diye sorulacak. Bu noktada 'Doğru mu yapıyorum?' diye düşünüp vazgeçenler olacaktır eminim. Ama 'Eminim' diyenlere bir sonraki hamlede gereken yapılacak. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinema koltuğuna adınızın yazılmasını ister misiniz? 31 Mayıs 2020 | 56 Okunma Robot garsonlar temassız sipariş ve hesap ödeme devrede 30 Mayıs 2020 | 39 Okunma Online bayramlaşma seanslarına hazır mısınız? 23 Mayıs 2020 | 24 Okunma Bu belgeselde biraz İstanbul, biraz müzik, çokça Nükhet Duru var 17 Mayıs 2020 | 47 Okunma Karantinada az kıyafet ve eşyayla minimalizmde zirveyi yaşadık 16 Mayıs 2020 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar