Öfkesini kontrol edemeyen kadar susanlar da sorumlu

Kadını küçük görerek, kişiliğini ve fikirlerini hiçe sayıp bağırarak, sürekli olarak eleştiri yağmuruna tutup emirler yağdırarak, hayatına engeller koyarak adam olunmuyor beyler. '

'Konu şimdi niye bize geldi?' demeyin. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında farkındalık yaratmak için çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yapılan konuşmalarda, araştırmalar ve istatistiksel verilerden bahsedildi.
Durum içler acısı, grafik her geçen gün yükseliyor ve kimse hoşgörüsünü kaybetmiş adamlara bir 'dur' demiyor. Bir kere öfke kontrolümüz sıfır.
Bu konuyu neden çözemiyoruz anlamıyorum. Sokakta, trafikte, kafede, işte sürekli birbirine bağıran insanlar görüyoruz. Bir sakin olmayı denesek, esip gürlemeyi, şovu bir kenara bıraksak hayat daha güzel olmaz mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sinema koltuğuna adınızın yazılmasını ister misiniz? 31 Mayıs 2020 | 55 Okunma Robot garsonlar temassız sipariş ve hesap ödeme devrede 30 Mayıs 2020 | 38 Okunma Online bayramlaşma seanslarına hazır mısınız? 23 Mayıs 2020 | 24 Okunma Bu belgeselde biraz İstanbul, biraz müzik, çokça Nükhet Duru var 17 Mayıs 2020 | 47 Okunma Karantinada az kıyafet ve eşyayla minimalizmde zirveyi yaşadık 16 Mayıs 2020 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar