Mont Blanc’ın tepesinde aksiyon

Araştırmalara göre birçok kişi; hem ruh halini, hem de kişiliğini yansıtan otomobillere biniyormuş. Yani otomobiller, sahiplerinin kim olduğu hakkında mesajlar veriyor. 4x4 cipler gücü ve özgüveni temsil ederken...

Araştırmalara göre birçok kişi; hem ruh halini, hem de kişiliğini yansıtan otomobillere biniyormuş. Yani otomobiller, sahiplerinin kim olduğu hakkında mesajlar veriyor. 4x4 cipler gücü ve özgüveni temsil ederken, üstü açık arabalar özgün, yalın ve özgürlüğüne düşkün kişileri işaret ediyor. Mercedes- Benz tasarımcıları da, kullanıcıların yaşam tarzını en iyi şekilde yansıtan ürünler tasarlıyor. Geçtiğimiz günlerde bu tasarımcıların son harikası olan, üstü açık otomobil ailesinin yeni üyesi Mercedes-Benz ESerisi Cabriolet'yi görmek için Cenevre'deydim.
Biz yoldayken bir Cabriolet, helikopterle dağın zirvesine taşınmış.

ORAYA NASIL GELDİ!
Türkiye'de önümüzdeki günlerde siparişe açılacak olan bu yeni model, Ağustos ayında satışa sunulacak. Otomobilin detaylarını öğrendikten sonra tasarım harikası Cabriolet'lerle Mont Blanc'ın eteklerindeki Courmayeur'e doğru yola çıktık. İsviçre sınırında, Alpler'in çevrelediği bir dağ gölünün kıyısında konumlanan Ortaçağ kasabası Annecy'de mola verdik. Tüm otomobiller yoldayken, Mont Blanc zirvesinde bizim için bir sürpriz hazırlanıyordu. Zirveye ulaştığımızda, dağın tepesinde bir Cabriolet ile karşılaştık. Tabii herkes hayretler içerisindeydi 'Bu araba buraya nasıl geldi?' diye. Biz yoldayken, helikopterler arabayı zirveye taşımış. Gerçekten görülmeye değer bir sürprizdi.
Dört kişilik Cabriolet modeliyle dünyada 25'inci yılını kutlayan Mercedes-Benz; yeni ESerisi Cabriolet modelini, her mevsim ve her hava koşulunda kullanılabilecek şekilde tasarlamış. Rüzgarın saçlarınızı uçurmasıyla mest olurken, 'Hasta olur muyum?' diye düşünmenize hiç gerek yok. Marka, bunu sizin yerinize düşünmüş ve ense bölgesi ısıtma sistemi AIRSCARF'ı yapmış. Bununla da kalmamış; sıcakta deri koltuğa oturmanın zorluğunu yaşayanlar için güneşten ısınmayan deri kullanılmış.
Aracın farları da son derece akıllı tasarlanmış. Farlar karşıdan gelen arabaya göre yolu aydınlatırken, yol boyunca trafik kuralları hız sınırlarıyla ilgili uyarılar ekrana geliyor. Diyelim ki; bir an için daldınız ve şeridinizden çıktınız. Direksiyon öyle bir titremeye başlıyor ki, bir daha gözlerinizi kapamanız mümkün değil! Hemen yola konsantre olup tüm levhaları ezberlemeye başlıyorsunuz.
Mercedes-Benz tasarımcıları, otomobillerin çekici ve havalı olması gerektiğini söylüyor. Bu felsefeyi sadece otomobillerde değil, modern lüks dünyasının tamamında uyguluyorlar.
Tasarımcısı, otomobili anlatırken adeta araçla aşk yaşıyordu. "Bakın buralara ışık koyduk, şunu ekledik, bunu yeni tasarladık" diye öyle güzel anlatıyordu ki, işini aşkla yapanlar nasıl böyle tasarım harikaları yaratıyor, bir kez daha anladık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eski sevgilinin yeni sevgilisini stalk’lama meselesi 17 Ocak 2021 | 65 Okunma Eyvah ambivalans mı oldum? 16 Ocak 2021 | 31 Okunma Uzaklarda arama ben her zaman evdeyim 16 Ocak 2021 | 27 Okunma ‘Büyük Kadın Sanatçılar’ kitabında Türk kadın sanatçı yok 10 Ocak 2021 | 50 Okunma İstanbul Havalimanı’nda sanata 1 dakika ayırın 09 Ocak 2021 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar