Kiminle gezersen ona benzersin!

'Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim', 'Kiminle gezersen ona benzersin' ya da 'Etrafındaki 5 kişi kimse, sen de o kadarsın' laflarını mutlaka duymuşsunuzdur.

Tartışmasız çok büyük bir teori ancak araştırmalar. gün geçtikçe bu söylemleri güçlendiriyor.
Örneğin, ABD'deki Northwestern Üniversitesi bilim insanlarının araştırması çok dikkatimi çekti. Beynin elektrik sinyallerinin senkronizasyonu üzerine çalışan nöroloji uzmanı Prof. Dr. Moran Cerf ve ekibi, birlikte zaman geçiren kişilerin beyin dalgalarının zamanla 'benzer' görünmeye başladığını belirledi.

Prof. Cerf, "Sadece iki hafta sonra bile aynı filmi izleyen, aynı kitapları okuyan, aynı tecrübeyi paylaşan ve sadece birbirleriyle konuşan iki kişi, dil, duygu ve bakış açısında ortak kalıplar geliştiriyorlar" diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Türkler geliyor’da Türk-Boşnak dostluğuna vurgu 19 Ocak 2020 | 78 Okunma NBC eşinin eserlerini ilk kez sergide gördü 18 Ocak 2020 | 54 Okunma Beyazperde izleyiciyi ‘katil kim?’ oyununa davet ediyor 12 Ocak 2020 | 48 Okunma Kiminle gezersen ona benzersin! 11 Ocak 2020 | 156 Okunma 2020’de beyaz perdede kadınlar devrim yapacak 05 Ocak 2020 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar