Kiminle gezersen ona benzersin!

'Arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim', 'Kiminle gezersen ona benzersin' ya da 'Etrafındaki 5 kişi kimse, sen de o kadarsın' laflarını mutlaka duymuşsunuzdur.

Tartışmasız çok büyük bir teori ancak araştırmalar. gün geçtikçe bu söylemleri güçlendiriyor.
Örneğin, ABD'deki Northwestern Üniversitesi bilim insanlarının araştırması çok dikkatimi çekti. Beynin elektrik sinyallerinin senkronizasyonu üzerine çalışan nöroloji uzmanı Prof. Dr. Moran Cerf ve ekibi, birlikte zaman geçiren kişilerin beyin dalgalarının zamanla 'benzer' görünmeye başladığını belirledi.

Prof. Cerf, "Sadece iki hafta sonra bile aynı filmi izleyen, aynı kitapları okuyan, aynı tecrübeyi paylaşan ve sadece birbirleriyle konuşan iki kişi, dil, duygu ve bakış açısında ortak kalıplar geliştiriyorlar" diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Salgın günlerinde gözlerimizle konuşup anlaşıyoruz 08 Nisan 2020 | 52 Okunma ‘Türkiye’deki yardım kampanyalarını duygulanarak takip ediyoruz’ 07 Nisan 2020 | 113 Okunma Salgın sonrası sinema sektöründe kriz yaşanır mı? 05 Nisan 2020 | 42 Okunma Dünyanın dört bir yanından karantina günlükleri 04 Nisan 2020 | 55 Okunma Sosyal izolasyonda şiddete uğrayan kadınlara acil yaşam kiti şart 02 Nisan 2020 | 39 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar