Güney Kore sinemasının Türkiye’deki yükselişi

Pınar Bulut, son yıllarda Türk televizyon tarihine başarılarıyla damga vuran; 'Ezel', 'Suskunlar', 'Maral', 'Yüksek Sosyete' gibi dizilerin yanı sıra, şu anda TV dünyasının gündeminde yer alan 'Mucize Doktor' dizisinin de senaristleri arasında yer alıyor.

Sinema için yazdığı 'İkimizin Yerine' ve 'Cingöz Recai' filmleri ile de tanınan Pınar Bulut, özgün hikayeden yola çıkarak Türk sinema izleyicisi için, çok güçlü bir kurguda, gerilim dozu yüksek bir hikaye yazdı. Özgün hikayesi Kore'ye ait olan 'Güzelliğin Portresi' adlı filmin serbest senaryo çalışması Pınar Bulut'a emanet edilmiş. Usta yönetmen Umur Turagay'ın yönettiği 'Güzelliğin Portresi'; 13 Aralık'ta sinemaseverlerle buluşuyor. Film, Türk sinemasında gerilim türünün en çarpıcı örneklerinden biri olacağa benziyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanların birbirine saygısı 10 yılda yok olacak 14 Aralık 2019 | 69 Okunma ‘Altın baklava’ya 24 ülkeden rekor sayıda başvuru 08 Aralık 2019 | 79 Okunma Bağlar arasında off-road keyfi 07 Aralık 2019 | 22 Okunma Güney Kore sinemasının Türkiye’deki yükselişi 01 Aralık 2019 | 54 Okunma Öfkesini kontrol edemeyen kadar susanlar da sorumlu 30 Kasım 2019 | 26 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar