Güney Kore sinemasının Türkiye’deki yükselişi

Pınar Bulut, son yıllarda Türk televizyon tarihine başarılarıyla damga vuran; 'Ezel', 'Suskunlar', 'Maral', 'Yüksek Sosyete' gibi dizilerin yanı sıra, şu anda TV dünyasının gündeminde yer alan 'Mucize Doktor' dizisinin de senaristleri arasında yer alıyor.

Sinema için yazdığı 'İkimizin Yerine' ve 'Cingöz Recai' filmleri ile de tanınan Pınar Bulut, özgün hikayeden yola çıkarak Türk sinema izleyicisi için, çok güçlü bir kurguda, gerilim dozu yüksek bir hikaye yazdı. Özgün hikayesi Kore'ye ait olan 'Güzelliğin Portresi' adlı filmin serbest senaryo çalışması Pınar Bulut'a emanet edilmiş. Usta yönetmen Umur Turagay'ın yönettiği 'Güzelliğin Portresi'; 13 Aralık'ta sinemaseverlerle buluşuyor. Film, Türk sinemasında gerilim türünün en çarpıcı örneklerinden biri olacağa benziyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karantina sonrası ilk kime koşacaksınız? 01 Nisan 2020 | 60 Okunma New York’ta balkondan balkona aşk 30 Mart 2020 | 111 Okunma Karantina günlerinde film buluşmaları: Evde değil Rave’de 29 Mart 2020 | 53 Okunma Sosyal izolasyon ev ev gezip maske eldiven takmak değil! 28 Mart 2020 | 47 Okunma Karantinada bekarlar evlenmek evliler boşanmak istiyor 26 Mart 2020 | 490 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar