Film festivallerimiz ve bitmeyen skandalları...

Gün geçmiyor ki sinema dünyasında ve film festivallerinde yeni bir skandal daha yaşanmasın... En sonuncusu Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde jüri başkanı Zeki Demirkubuz'un, yıllarca eleştirdiği festivalden intikamını almasıyla yaşandı.

'Bozkır' filmini hem sektör, hem de eleştirmenler arasında çok kötü bulanlar vardı ancak gelin görün ki neredeyse bütün ödüllerin sahibi oldu. Kulislerde; Ümit Ünal, Onur Ünlü gibi usta sinemacıların filmlerinin yarışması, jüri başkanı Demirkubuz'un yıllarca ona festivallerde yapılanların intikamını alacağı konuşuluyordu. Yanılmadılar. Öte yandan meseleye iyi tarafından bakmaya çalışan sinemacılar, Demirkubuz'un 'Bozkır'ı izlememiş olma ihtimalini düşünüyor. Her festivalde mutlaka izlenmeyen filmler çıkar ama bunun affedilir yanı yok çünkü festival komitesinin herhangi bir filmi izlememe, görmezden gelme gibi bir yaklaşımı olmaz, olamazCantürk).

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Film festivallerimiz ve bitmeyen skandalları... 10 Kasım 2019 | 28 Okunma Türk ressamın New York’taki büyük başarısı 09 Kasım 2019 | 47 Okunma ‘Sürü’ filmi çekildiği yerde yeniden gösterilecek 03 Kasım 2019 | 72 Okunma Bu festival kaçmaz 02 Kasım 2019 | 24 Okunma ‘Bergen’ filminin senaryosu yenilendi çekime hazır 27 Ekim 2019 | 33 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar