Film festivallerimiz ve bitmeyen skandalları...

Gün geçmiyor ki sinema dünyasında ve film festivallerinde yeni bir skandal daha yaşanmasın... En sonuncusu Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde jüri başkanı Zeki Demirkubuz'un, yıllarca eleştirdiği festivalden intikamını almasıyla yaşandı.

'Bozkır' filmini hem sektör, hem de eleştirmenler arasında çok kötü bulanlar vardı ancak gelin görün ki neredeyse bütün ödüllerin sahibi oldu. Kulislerde; Ümit Ünal, Onur Ünlü gibi usta sinemacıların filmlerinin yarışması, jüri başkanı Demirkubuz'un yıllarca ona festivallerde yapılanların intikamını alacağı konuşuluyordu. Yanılmadılar. Öte yandan meseleye iyi tarafından bakmaya çalışan sinemacılar, Demirkubuz'un 'Bozkır'ı izlememiş olma ihtimalini düşünüyor. Her festivalde mutlaka izlenmeyen filmler çıkar ama bunun affedilir yanı yok çünkü festival komitesinin herhangi bir filmi izlememe, görmezden gelme gibi bir yaklaşımı olmaz, olamazCantürk).

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Salgın sonrası sinema sektöründe kriz yaşanır mı? 05 Nisan 2020 | 41 Okunma Dünyanın dört bir yanından karantina günlükleri 04 Nisan 2020 | 55 Okunma Sosyal izolasyonda şiddete uğrayan kadınlara acil yaşam kiti şart 02 Nisan 2020 | 39 Okunma Karantina sonrası ilk kime koşacaksınız? 01 Nisan 2020 | 60 Okunma New York’ta balkondan balkona aşk 30 Mart 2020 | 112 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar